.
.
.
Nintendo 3Ds ve 3Ds Xl 'e sahip olanlar - Pokémon Master Forumları

Nintendo 3Ds ve 3Ds Xl 'e sahip olanlar

Sun & Moon, Omega Ruby & Alpha Sapphire, X & Y, Black 2 & White 2, Black & White, Heart Gold & Soul Silver, Platinum, Diamond & Pearl, Emerald, Fire Red & Leaf Green, Ruby & Sapphire, Yellow, Blue, Red, Green
Horakti
Yeni Eğitmen
Yeni Eğitmen
İletişim:

Nintendo 3Ds ve 3Ds Xl 'e sahip olanlar

Mesajgönderen Horakti » Cum Ağu 09, 2013 5:14 pm

Malum yeni seri pokemon oyunları eli kulağında ve pc de emule edilmeside epey zor gözüküyor bunun için pokemon severlerin bir adet 3ds ve 3ds xl ye sahip olması şart oldu gibi peki benim gibi bu konsolu şimdi satın almak isteyenlere ,konsol sahiplerinden ne gibi öneriler olabilir belli başlıca sorular;

- 3ds inizi nereden aldınız?
- 3ds inizi ne kadara aldınız ?
- 3ds mi aldınız 3ds xl mi ,konsolunuzdan memnunmusunuz
- 3ds de güncellemeler ne kadar sıklıkla gelir,güncelleme yaparken sorun yaşıyormusunuz ?
- 3ds den kablosuz bir modem aracılığı ile rahatca oyununuzun internet gerektiren yerlerine girebilirmisiniz yoksa modem içi ayar gerekir mi ?
- 3ds xl kullananlar ekran çözünürlüğü ve parlaklıklarından memnunlar mı ?
- 3ds deki web browserdan memnunmusunuz ?

Kullanıcı avatarı
Diva
Pokemon Master
Pokemon Master
İletişim:

Re: Nintendo 3Ds ve 3Ds Xl 'e sahip olanlar

Mesajgönderen Diva » Cum Ağu 09, 2013 5:21 pm

Horakti yazdı:Malum yeni seri pokemon oyunları eli kulağında ve pc de emule edilmeside epey zor gözüküyor bunun için pokemon severlerin bir adet 3ds ve 3ds xl ye sahip olması şart oldu gibi peki benim gibi bu konsolu şimdi satın almak isteyenlere ,konsol sahiplerinden ne gibi öneriler olabilir belli başlıca sorular;

- 3ds de güncellemeler ne kadar sıklıkla gelir,güncelleme yaparken sorun yaşıyormusunuz ?
- 3ds den kablosuz bir modem aracılığı ile rahatca oyununuzun internet gerektiren yerlerine girebilirmisiniz yoksa modem içi ayar gerekir mi ?

Tüm sorularına hemen cevap vereyim.

- 3ds'imi geçen yıl Teknosa'dan aldım. Ama artık böyle mağazalardan almaya gerek yok çünkü ürün garantili değil. (nintendo türkiye kapandığı için) O yüzden 3ds'i şu an 200-300TL ye bulman çok kolay. Araştırman yeterli internette.

-3DS XL tabi ki daha iyi. Çünkü daha sonra çıktı, daha gelişmiş. Ekranı daha büyük olduğu için de oyun oynarken daha iyi bir his verebilir. Tek eksik yanı büyük olduğu için taşımada sorun yaşanabilir. Onun da fiyatı 700 TL civarında. Ayrıca 3DS XL alacaksan XY için özel modeller çıkacak onlar alınabilir.

- Konsoldan memnun muyum? Ben yalnızca pokemon oyunlarını oynamak için aldım. Çok türlü oyun oynamadığım için bir şey söyleyemeyeceğim ama gayet memnunum iyiki almışım diyorum.

- Güncellemeler 4-5 ayda bir geliyor. Nintendo'ya bağlı tabii ama güncelleme gerektirecek bir durum pek olmuyor. Güncelleme yaparken hiç sorun yaşamadım.

- Modeme bağlanmak için ayar yapmaya falan gerek yok, şifreyi girdin mi direkt bağlanıyor. Bağlantı sırasında bazen ufak sorunlar oldu bende ama bunlar normaldir. Onun dışında trade, savaş vs. durumlarda sorun olmadı hiç.

- 3ds xl yakından görmedim hiç ama ekranı iyi diyorlar.

- Browser'ı kötü. Yani pek de kullanışlı değil bana göre.
Resim

FC: 1822 - 3800 - 3502

Kullanıcı avatarı
Evliya Celebi
Turnuva Şampiyonu
Turnuva Şampiyonu
İletişim:

Mesajgönderen Evliya Celebi » Cum Ağu 09, 2013 8:42 pm

Horakti yazdı:Malum yeni seri pokemon oyunları eli kulağında ve pc de emule edilmeside epey zor gözüküyor bunun için pokemon severlerin bir adet 3ds ve 3ds xl ye sahip olması şart oldu gibi peki benim gibi bu konsolu şimdi satın almak isteyenlere ,konsol sahiplerinden ne gibi öneriler olabilir belli başlıca sorular;

ben de yardımcı olayım.

- internetten. gg'den aldım.
- 270 lira para saydım. fakat biraz erken davranabilsem 250'ye olanlar da mevcuttu.
- 3ds xl daha iyidir tabi ama 3ds'den de son derece memnunum.
- şu ana kadar sadece aldığım an bir güncelleme yaptım. 5 dk sürdü, kendi kendine yaptı bitti. çok basitti.
- bir notebook, bir telefon nasıl bağlanıyorsa nete 3ds de aynı şekilde rahatça bağlanıyor ve oyunlarda sorun çıkarmıyor.
- buna cevap veremeyeceğim :D
- çok zor durumda kullanılabilir. öyle ahım şahım bir şey değil.
3ds friend code: 0748 - 3518 - 6080

Resim

Resim

Horakti
Yeni Eğitmen
Yeni Eğitmen
İletişim:

Mesajgönderen Horakti » Cum Ağu 09, 2013 8:46 pm

Cevaplarınız gerçekten tatmin edici ,konsol nintendo Türkiye kapandığı için konsol bozulunca nereye göndermemiz gerekiyor peki ?

Kullanıcı avatarı
Diva
Pokemon Master
Pokemon Master
İletişim:

Mesajgönderen Diva » Cum Ağu 09, 2013 9:14 pm

Allah bilir :D Bir ara İstanbul'da bir yer üstlendi falan dediler ama hatırlamıyorum şu an. Büyük ihtimalle bozulursa parayı bastırıp bir yerlerde yaptıracağız. 3DS'in fiyatı çok düştüğü için açıkçası çok da düşünmüyorum. 150-200'e 2. elleri satılıyor düşün yani. Benim gibi 600 saydıysanız bozulmaması için dua etmekten başka çare yok. Yani kısaca o durum sallantıda ama almadan da olmuyor :)
Resim

Kullanıcı avatarı
Lennon
Aday Eğitmen
Aday Eğitmen
İletişim:

Mesajgönderen Lennon » Cmt Ağu 10, 2013 3:48 pm

Bütün Nintendo konsollarının tamirini şu anda LetMeRepair Türkiye yapıyor. Bu arada sadece pokémon oynamak için bile 3ds xl alınır bana kalırsa.
Resim

Pokémon Black 2 FC: 2710-1173-6814

Kullanıcı avatarı
Diva
Pokemon Master
Pokemon Master
İletişim:

Mesajgönderen Diva » Cmt Ağu 10, 2013 5:19 pm

Cevap için teşekkürler. Ben de bir yer duymuştum ama hatırlayamamıştım. Sanırım bu söylediğin yer olmalı.
Resim

Horakti
Yeni Eğitmen
Yeni Eğitmen
İletişim:

Mesajgönderen Horakti » Çrş Ağu 14, 2013 10:56 am

Yine müsadenizle bir -iki sorum olucak
-Bir steam kullanıcısıyım genel olarak digital oyun satın alırım,benzer şekilde 3ds alınca aynı durumu devam ettirmek istiyorum,ama kafama bazı sorular takıldı,öncelikle 3ds den nasıl oyun indirebilirim? Ana menü tarzı exclusive bir içerikle mi oyun indiryorsunuz yoksa web browserdan nintendo e shop girip download diyerek mi alıyorsunuz ?

Açıkcası oradaki oyunları görünce moralim bozuldu ,bir mario göremedim mesela ...

- Yine 3ds de dahili hafıza varmıdır ? 3ds alsam ne kadarlık bir hafıza kartını yanında bedava veriyorlar ? Şuana dek rastladığınız en büyük boyutlu 3ds oyunu kaç Gb dır ?

- E shop üzeri alınan oyunlar ömür boyu sizinmidir ? O oyuna sahip kartımız kaybolur yada bozulursa oyunu tekrardan ücret ödeyerek mi indirmemiz gerekiyor ?

-3ds ve xl arasından kararsızım ,xL versiyonunda şarj adaptörü yokmuş,aslında değeri çok düşük bir 10 lira gibi bideğer ama netten sipariş etsen kargo ücretide biniyor,acaba şarj adaptörünü İstanbul'da nereden temin edebilirim ?

Kullanıcı avatarı
Diva
Pokemon Master
Pokemon Master
İletişim:

Mesajgönderen Diva » Çrş Ağu 14, 2013 1:51 pm

-Bir steam kullanıcısıyım genel olarak digital oyun satın alırım,benzer şekilde 3ds alınca aynı durumu devam ettirmek istiyorum,ama kafama bazı sorular takıldı,öncelikle 3ds den nasıl oyun indirebilirim? Ana menü tarzı exclusive bir içerikle mi oyun indiryorsunuz yoksa web browserdan nintendo e shop girip download diyerek mi alıyorsunuz ?

3DS'te Nintendo eshop menüsü var. Ona tıklayıp dükkana giriyoruz ve oradan parayı ödeyip oyunu indiriyoruz. Olay bu kadar. Mario yok demişsin ama Mario var, hem de bir taneden fazla mario oyunu var. E shop'teki tüm oyunları görebilmek için ülke seçimini Türkiye yapmamak lazım. İngiltere yaparsan hepsi görünür.

- Yine 3ds de dahili hafıza varmıdır ? 3ds alsam ne kadarlık bir hafıza kartını yanında bedava veriyorlar ? Şuana dek rastladığınız en büyük boyutlu 3ds oyunu kaç Gb dır ?

Normal 3DS 2gb, XL ise 4gb'lık SD kartla birlikte satılıyor. Pokemon X / Y 1,7gb olacakmış mesela :)

- E shop üzeri alınan oyunlar ömür boyu sizinmidir ? O oyuna sahip kartımız kaybolur yada bozulursa oyunu tekrardan ücret ödeyerek mi indirmemiz gerekiyor ?

Bu konu hakkında pek bir bilgim yok fakat ödediğin oyunu büyük ihtimalle tekrar indirtmeyebilirler. Kopya sayısını artırmamak için olabilir. Pek bilgim yok.

-3ds ve xl arasından kararsızım ,xL versiyonunda şarj adaptörü yokmuş,aslında değeri çok düşük bir 10 lira gibi bideğer ama netten sipariş etsen kargo ücretide biniyor,acaba şarj adaptörünü İstanbul'da nereden temin edebilirim ?

Şarj adaptörü Doğubank'ta vardır diye düşünüyorum. Başka yerlerde de vardır ama netten de alınabilir, daha temiz alış veriş olur. 3DS XL daha mantıklı ama dediğim gibi hem daha pahalı hem de daha büyük. Bunlar sorun değilse XL al tabi.
Resim

Kullanıcı avatarı
Saimcan95
Rozet Sahibi 1.Rozet
Rozet Sahibi 1.Rozet
İletişim:

Mesajgönderen Saimcan95 » Çrş Ağu 14, 2013 2:40 pm

Bu yıl sonunda lise bittiğinden almayı düşünüyordum bende ama üniversiteye tekrar hazırlanacağımdan bidahaki yaza kaldı. Eski model Ds vardı bende ama ekranı koptu :D . X Ve Y oyunlarına pek meraklı değilim açıkçası ama black 2 oynamak istiyorum :D . Sizce 3dsmi alıyim yoksa çok daha ucuza bulabileceğim lite veya dsi modellerinimi tercih edeyim ? Tabii 1 sene sonrası için soruyorum :D .

“Ana Seri Oyunlar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir