.
.
.
Evliya Celebi Dünyaya Açılıyor ! - Sayfa 2 - Pokémon Master Forumları

Evliya Celebi Dünyaya Açılıyor !

Genel Mevzular
Kullanıcı avatarı
Diva
Pokemon Master
Pokemon Master
İletişim:

Re: Evliya Celebi Dünyaya Açılıyor !

Mesajgönderen Diva » Cum Ara 18, 2015 4:48 pm

Tebrikler. Kolay gele :)
Resim

FC: 1822 - 3800 - 3502

Kullanıcı avatarı
Tomoyo
Rozet Sahibi 1.Rozet
Rozet Sahibi 1.Rozet
İletişim:

Mesajgönderen Tomoyo » Pzt Ara 21, 2015 12:16 pm

Tebrikler.

Resim

Kullanıcı avatarı
Evliya Celebi
Turnuva Şampiyonu
Turnuva Şampiyonu
İletişim:

Mesajgönderen Evliya Celebi » Cum Şub 26, 2016 8:57 pm

buraya bir şeyler yazayım. belki merak eden vardır.

26 gündür yurt dışındayım. litvanya'dayım şu an. bu süre içerisinde 4 farklı şehre 4 farklı turnuvaya gittim. sonuçlar maalesef çok büyük şanssızlıklar içermekte ve ayrıca turnuvaya gitmek avrupanın göbeğinde yaşanmadığı sürece çok pahalı ve yorucu. yeri geldi para harcamamak için tren garlarında yattım, yeri geldi ambulansla hastaneye gittim. çokça da aç kaldım 14 gün süren bu ilk gezimi planladığımdan erken bitirip litvanya'ya döndüm. iyi ki de dönmüşüm. fakat iyi ki de yolculuğa çıkmışım. güzel tecrübe oldu gelecek yolculuklar için...

şimdiye kadarki hedeflerim ve sonuçlarım:

(puanlama: premier challenge'lar 30, regional'ler 150, mid-seosan'lar 90, national'lar 600 üzerinden puan verir.)

milano premier challenge: ilk turnuvamdı. çok heyecanlandım ve çok yabancı bir ortam geldi gözüme. karşı karşıya maç yapmak online'da yapmaktan daha zor gerçekten. 24 kişi katıldı. 5 maçlık ilk turda sadece 1 galibiyet alabildim. fakat yenildiğim kişileri normal şartlar altında yenebileceğime çok emin olduğum için üzülmedim. hedefim yoktu ortamı görmek istedim. 24 kişi arasından 23. oldum. puan alamadım.

vienna premier challenge: hemen ertesi gün trenle gittim. 12 saatlik tren yolculuğunda takımımı değiştirme kararı aldım. hedefim ilk 8 idi. 4 maçlık ilk round'da o zamanki sıralamada avrupa 9. su olan kişiyi yendim. top4'da elendim. sonuç 14 kişi arasından 3.lük. puan: 14

innsbruck regional: ilk ciddi turnuvamdı. 3. olan takımımı bozmadım. ortam beklediğimden çok daha zorluydu. rakipler çok zorluydu. top class player'ların bir çoğu maalesef gelmişti ki bunlara 2013 dünya şampiyonu arash ommati de dahil. 7 maçlık ilk round'un ilk maçına pokemonumun ice beam'e donması şokuyla başladım ve kaybettim. 2. maçı kazanmama rağmen 3. maçı da kaybedince moralim bozuldu. fakat sonra toparladım ve 4 galibiyet 3 mağlubiyet ile bitirdim. hedefim ilk 32 idi ve 56 puan alacaktım bu şekilde. çok kötü bir şekilde 71 kişi arasından 34. bitirdim... 0 puan...

innsbruck premier challenge: hemen ertesi gün yapılan bu turnuvanın gecesinde hastaneye kaldırılmak zorunda kaldım. kaşındım açıkçası. 35 euro hostele vermicem diye tren garında yatınca böbreği üşütmüşüm. neyse ki hemen iyileştim. ve sabah 8de turnuvaya yetiştim. premier challenge'larda katılan kişi çok olursa düşük derece yapsan da puan alma ihtimalin artıyor bu yüzden hedefimi ilk 16 olarak belirledim. 6 maçlık ilk turda son maça 3 galibiyet 2 galibiyet ile girdim ve bu galibiyetlerden birini o an avrupa 20. olan kişiye karşı aldım. maalesef ki 6. maçta önceki gün regional'in finalisti karşıma geldi. yensem üst tura çıkacak ve top8 yapacaktım maalesef karşımdaki çok üst düzeydi ve çok rahat yendi beni. 3 galibiyet 3 mağlubiyet ile 37 kişi arasından hedefim ilk 16 iken 17. bitirdim... listede ismimi 17. görünce çok üzüldüm. sadece 1 basamak ile 16 puan alacaktım...

önce bu sonuçları görünce umudumu kaybettim ki 275 puana ulaşmam lazım dünya kupası için sonra ise avrupa 9. ve 20. yenmiş olduğumu hatırlattım kendime (ben 659. sıradayım) ve sonuçlarımın 1'er 2'şer basamakla hedeflerimi kaçırdığını görünce devam etme kararı aldım bu işe. azalan erasmus paramı da düşünerek yeni gideceğim turnuvalardan hangisinin bana uygun olacağını düşünüyorum şu an.

sıradaki turnuvalardan da hedeflerime ulaşamazsam bu iş çok çok zorlaşacak ve yine ağustos'ta stream'den izlemekle yetineceğim turnuvayı :) bakalım neler olacak...
3ds friend code: 0748 - 3518 - 6080

Resim

Resim

Kullanıcı avatarı
S-neK
Rozet Sahibi 7.Rozet
Rozet Sahibi 7.Rozet
İletişim:

Mesajgönderen S-neK » Cum Şub 26, 2016 10:00 pm

Başarılar dilerim hocam. Geçmiş olsun bu arada. :(
Resim

Everyday, I'm Chapulling !!^_~

Yeni Hikayem - Pokémon - Karanlık Gerçek
Rock'n Roll severler için - Rock'n Roll Diary

Kullanıcı avatarı
Evliya Celebi
Turnuva Şampiyonu
Turnuva Şampiyonu
İletişim:

Mesajgönderen Evliya Celebi » Cum Şub 26, 2016 10:24 pm

teşekkürler dostum :)

Resim

Resim

Kullanıcı avatarı
Tomoyo
Rozet Sahibi 1.Rozet
Rozet Sahibi 1.Rozet
İletişim:

Mesajgönderen Tomoyo » Cmt Şub 27, 2016 1:51 am

Good luck. Have fun. ^_^

I hope you ll get better soon. :(

Resim

Kullanıcı avatarı
Sora
Yeni Eğitmen
Yeni Eğitmen
İletişim:

Mesajgönderen Sora » Cmt Şub 27, 2016 2:51 pm

İyi şanslar umudunu yitirme :)
Resim
Friend Code: 0619 4965 8207

Kullanıcı avatarı
Riku
Yeni Eğitmen
Yeni Eğitmen
İletişim:

Mesajgönderen Riku » Pzt Mar 14, 2016 9:46 pm

Bol şans celebi :)
Resim
Friend Code: 5429 7617 9931

Kullanıcı avatarı
Evliya Celebi
Turnuva Şampiyonu
Turnuva Şampiyonu
İletişim:

Mesajgönderen Evliya Celebi » Çrş Haz 29, 2016 8:40 pm

bu hikayeyi merak eden varsa söyleyeyim.

devam etmekten vazgeçtim. çünkü gitmem gereken şehirlere bütçelemeyi ayarlayamadım, çok tuzlu geldiler. (bir şehrin maliyeti 800 liradan fazla) açıkçası bu fiyatları görünce iyi ki vazgeçmişim diyorum. ayrıca tabi bunu vgc'de iyice güçlü bir seviyeye gelmişken yapmak biraz üzse de dünya sıralamasında önemli konumda olan oyuncularla karşılaşıp hatta bazılarını yenmek yeterli oldu. yendiğim bir avusturya'lı arkadaş dünya kupasına katılma hakkı kazandı. umarım şampiyon olur. bunu yenmiştim diye hava atarım hehe... tabi italyan ünlü arash ommati'den fırsat kalırsa. kendisini iki turnuvada canlı izledim. yenilmek bilmiyor. ben bıraktıktan sonra almanya şampiyonu ve ingiltere ikincisi oldu. kendisini twitter'dan en iyi avrupalı vgc oyuncusu olarak ilan edince antipati topladı fakat aynı zamanda eski dünya şampiyonu olan bu arkadaş biraz haklı bu egoistliğinde...

avrupa'da vgc ülkelerinde yaşayan oyuncular varsa ve dünya kupasına gitmek kendilerine hayal gibi geliyorsa, söyleyeyim yanlış düşünüyorsunuz. italya, almanya, fransa, avusturya, ispanya, ingiltere gibi ülkelerde her hafta sonu puan alabileceğiniz turnuvalar oluyor. eylül ayından haziran ayına kadar süren bu turnuvaların bazılarında başarılı sonuçlar almak yeterli oluyor. bunun dışında biz türkler için gerçekten çok imkansız. ben litvanya'da yaşayıp da diğer ülkelere gitmeye çalıştım. ona rağmen çok pahalıydı ulaşım. türkiye'den daha bunun vizesi var şusu var busu var. geçiniz... vgc türkiye'yi oyun alanına dahil etmediği sürece veya siz yukarıda saydığım ülkelere belirli bir süre veya tamamiyle taşınmadığınız sürece veya da ultra zengin olmadığınız sürece bu iş yaş.

sorusu olan özelden yazabilir.

Resim

Resim

“Genel” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir