.
.
.
Pokemon The Fight! - Pokémon Master Forumları

Pokemon The Fight!

Pokémon ile ilgili kendi yazdığınız senaryo ve hikayeleriniz
Kullanıcı avatarı
GekkougaTR
Rozet Sahibi 3.Rozet
Rozet Sahibi 3.Rozet
İletişim:

Pokemon The Fight!

Mesajgönderen GekkougaTR » Çrş Haz 29, 2016 6:54 pm

Hikaye
Ana karakterimiz Danny 15 yaşındayken sokak dövüşlerini görür ve kısa bir süre sonra Pokemon dövüşlerini bırakır.Sokak dövüşçüsü olduğu için polisler tarafından arananlar listesine girer.En sonunda Veilstone citynin memur Jennysi Tanaar'ı ve dövüş organizasyonunun dövüşçülerini yakalar.O sırada FBI Zernal ile uğraşmaktadır Zernal her yere çeşitli üsler kurmuştur.FBI bir şekilde Dannyi hapisten çıkartır ve bünyesine alır.

Karakterler
Danny:19 yaşındadır.Eskiden iyi bir trainerdı.Fakat sokak dövüşlerine merak salınca Pokemon maçlarını bırakmıştır.
Bölge:Sinnoh
Pokemonları:Monferno,Floatzel,Drapion
Resim

Emily:21 Yaşındadır.FBI ajanı olarak çalışmaktadır.Çok iyi silah kullanır.
Resim

Tanaar:Yasaklı sokak dövüşleri yapmaktadır.Çocukken başlangıç Pokemonu Amacı bu işi büyütmek ve Pokemon savaşlarını tamamen kaldırmaktır.
Resim

Michael:FBI'ın başındaki kişi.
Resim

Kötüler
Ethan:Zernalın ayak işçisi orduda 3 ay komutanlık yapmış ve hayatını suç organizasyonlarında geçirmiş.Sokak dövüşündede çok iyidir.
Pokemonu:Nidoking,Gyrados
Resim

P:Zernalın kurucusudur.Sandalyeye oturup kalkmayan lider tiplemesindedir.Sokak dövüşünde iyidir.
Pokemonu:Blastoise,Gliscor,Tyranitar
Resim

Zernal:Kendi Pokemonları hariç tüm Pokemonları yok etmek isteyen bir grup bir eldiven icat etmişlerdir o eldiven Pokemonların güçlerini çalıp Zernalın Pokemonlarına aktarabiliyor.

Bölüm listesi
1-Savaşa dönüş!
2-Son Zernal üssü!
3-P ve Blastoise!
4-Hesaplaşma Part 1
5-Hesaplaşma Part 2
Resim

Kullanıcı avatarı
S-neK
Rozet Sahibi 7.Rozet
Rozet Sahibi 7.Rozet
İletişim:

Re: Pokemon The Fight!

Mesajgönderen S-neK » Çrş Haz 29, 2016 7:00 pm

FBI'mı ? :D

Merakla bekliyorum.
Resim

Everyday, I'm Chapulling !!^_~

Yeni Hikayem - Pokémon - Karanlık Gerçek
Rock'n Roll severler için - Rock'n Roll Diary

Kullanıcı avatarı
GekkougaTR
Rozet Sahibi 3.Rozet
Rozet Sahibi 3.Rozet
İletişim:

Mesajgönderen GekkougaTR » Çrş Haz 29, 2016 8:53 pm

Bölüm 1:Savaşa dönüş!
21.09.2016 Yer:Celestic kasabası saat 19:50
Tanaarın yasak sokak dövüşleri tam gaz devam ediyordu ve ilk dövüş benle Jimmy diye bir dövüşçü arasındaydı.Gözlerim Jimmydeydi sıkı birine benziyordu.Kasları korkunç derecede şişik ve oldukçada formunda gözüküyordu ama bende boru değildim ve ondan daha hızlıydım.Haydi başlayalım o zaman.Sol kroşesini atlattım hızlıca yumruklar salladım her ne kadar fazla işlemese de genede sinirlenmişti.Hızlı saldırmalıydım.Bir kroşe sallayacaktım ki kahretsin kaçtı ve yakama yapıştı! ve beni duvara fırlattı.Sırtım acı içindeydi o nasıl bir fırlatıştı öyle, ahh sırtım! Bunu avantajıma çevirmeliydim ayağımı duvara dayadım ve hızlıca kafasına bir yumruk geçirdim.Ardından boşluğuna bir tekmeyi geçirince nefessiz kaldı.Kafasını tuttum ve dizime vurdum.Hep bunlar hızlı olmanın avantajlarıydı.Onu yatırmış ve kazanmıştım.Herkes beni destekliyordu.Tanrım bu işe bayılıyorum!

Bisikletimi alıp eve gittim.Gittiğim gibi odama çıkıp üstümü değiştirmem gerekiyordu üstüm çok pislenmişti ve annem titiz bir kadındı üstümün bu halini görse beni saatlerce azarlayacaktı.Zaten dövüştüğümü de bilmiyordu suratıma hasar alınca tonlarca bahane üretmek zorunda kalıyordum.Monfernom yanıma geldi. Onunla yaptığım dövüşleri git gide özlemeye başlamıştım. Monfernomda benim gibi hızlı ve çevikti. Monfernom o kadar uzun zamandır dışarı çıkıp Pokemon savaşı yapmıyordu ki artık duvarları tekmeliyordu duvarlara doğru Flamethrower kullandığıda oluyordu. Annemin beni saatlerce azarlaması ve şu Pokemonu dışarı çıkart demeside ayrı bir işkenceydi ama nedense şu aralar içimde eski Pokemon sevdam birikmişti.Monfernoyuda yanımda götüresim geldi ve o yüzden onu Pokeballuna koydum. Üstümü değiştirdim ardından Gardolabımın altındaki rozet kutumu gördüm içinde 3 Rozet vardı.O gece yemeğimi yeyip uyudum çünkü yarın daha büyük bir dövüşüm vardı sokakların şampiyonuyla Veilstone şehrinde kapışacaktım.

22.09.2016 Yer:Veilstone City Saat:21:00

Tanrım bu dövüşün bu kadar geç olacağını bilsem birazcık daha erkene aldırmayı deneyebilirdim.Annem bana çok kızacak! Her neyse kayıt yaptırmaya gittim.Adamın biri yanıma yanaştı."Hey şu Jimmyi yenen çocuk sensin öylemi?" "Evet" diye cevap verdim. "Hey evlat sana tavsiyem karşılık verme dayak yemenin keyfine bak çünkü bu adam Jimmy değil sinirlenirse seni haşat eder" dedi.Sinirlenmiştim onu dinleyecek değildim ya herhalde fanı falandı neyse meydana çıktım ve adamda çıktı.Sert bakışlı biraz kaslı biriydi ama şampiyondu sonuçta Monfernoyuda izlemesi için Pokeballundan çıkarttım.Monfernoya "Beni en iyi şekilde destekle eski dostum" dedikten sonra dövüş başlamıştı.Hızlıca yumruklar sallamaya çalıştım ama hepsini teker teker blokladı.Ardından mideme bir yumruk geçirdi.Nefessiz kaldım.Ama ayağa kalkmayı bildim.O da hızlı yumruklar sallamayı denedi bende hepsini atlattım fakat aparkat vurdu.Uzun süredir bu kadar güçlü biriyle dövüşmemiştim.Ayağa kalktım.Monfernoya baktım ve beni desteklediğini fark ettim onun önünde kaybedemezdim.Bir anda ne olduğunu bilmeden hızlıca sağlam bir yumruk geçirdim ve resmen Mach punch gibiydi.Kendime inanamadım.Sonra kendi kendime "Bunu ben mi yaptım?" dedim.Şampiyon sinirlenmişti.Birbirimize karşılıklı yumruk attık ikimizde birkaç adım geri gittik.Ne olduğunu anlamaya çalışıyordum.Vücudumdaki ateşi hissedebiliyordum birdaha karşılıklı yumruklaşacağımız sırada polis sireni duyruldu bu Veilstone City Memur Jennysiydi kahretsin! Ama bir anda kendimi yorgun hissettim ve gözlerim kapandı.

23.09.2016 Yer:Veilstone Hapishanesi Saat:04:30

Gözlerimi hapishanede açtım yanımda Tanaar ve Monferno vardı.Ayağa kalktım çok şaşkındım neler oluyordu burada! "Tanaar biz nerdeyiz!" "Tutuklandık evlat sen ben ve kahrolası Pokemonun" "Pokemonuma laf etme seni burada!" Tanaar "Şimdi bunun sırası değil buradan kaçmanın yolunu bulmalıyız" dedi ama nereden çıkacaktık ki? Bir saniye sadece ikimizmi vardık Tanaar her dövüş için en az 50 adam toplar ve herkes dayak yeyinceye kadar tüm gece dövüş yaptırır. "Hey Tanaar diğerleri nerede?" diye sordum. Tanaar "Hepsi kaçtı.Sen nasıl kaçamadın anlayabilmiş değilim Jenny ve ekibinin gözü benim üstümdeydi sizin değil" O sırada ayak sesleri duymaya başladım.Birisi hücremizin önündeydi güzel bir kız.Turuncu saçları çimen stili ile beni etkilemeyi başarmıştı.Ama bir sorun vardı ne istiyordu? Gidip sormalıydım. "Ne istiyorsunuz?" "Seni çıkaracağız fakat bizim için bir iş yapmayı kabul edersen" "Ne işi?" diye sordum."İsimleri Zernal bütün Pokemonları yok etmek istiyorlar kamera kayıtlarına göre çok iyi dövüşüyorsun senin bu yeteneğine ihtiyacımız var." "Pekala kabul ediyorum" dedim.Bir saniye eve geç kalmıştım zaten tüm gecede eve gitmedim. "Ah! doğru ya annem!" "O işi biz hallettik sen sıkıntı yapma" dedi kız.

Hapisane önüne çıktığımızda limuzin bizi bekliyordu.Limuzinin içine oturduk ve önümüzdeki siyah gözlüklü takım elbiseli şoför bir çanta uzattı."Bunu ona ver" dedi şaşkınca onlara bakıyordum.Kız onu bana verdi çantanın içinde bir kontrat vardı.Kontratta sadece "Savaş boyunca bizlesin" yazıyordu.Şaşırmıştım yanıma döndüm kıza sordum "Ne savaşı? Kimle kim savaşıyor!" "Yakında öğrenirsin,şimdilik sadece imza at" dedi.İnat etmeden imzamı attım sonuçta bunlar olmasa birkaç ay veya birkaç yıl hapis yatabilirdim.

23.09.2016 Yer:FBI gizli üs Saat:09:50

Limuzin bir karargahın önünde durdu. Kapısından içeri girdik ve asansör gibi birşey bizi hızlıca aşağı çekti.Şaşkınca etrafıma bakıyordum neydi bu teknoloji "Sizde kimsiniz" diye sordum kıza.Kız bana "Benim adım Emily" Takım elbiseli şoför "Ben George" İkiside FBI Kartını gösterir.Emily "Bizler FBI ajanıyız ve şu anda yolunda gitmeyen bir olayla karşı karşıyayız Zernal şimdiden 6541 Pokemon katletmiş bile hepsinin listesi var Sinnoh ormanlarını kana buluyorlar Unovadan sırf bu olayı araştırmak için geldik" "Ben ne yapacağım" diye sordum."Sana birkaç Pokemon ve ekipman vereceğiz amacın Sinnohta Zernalın kurduğu üsleri yok etmek biyografinde 4 5 sene boyunca eğitmenlik yaptığın yazıyor o yüzden sana birkaç Pokemon sunacağız çantayı getir George." George çantayı getirdi ve çantayı açtılar bana 5 tane Pokemon sundular bunlar Beautifly,Lapras,Onix,Aegislash ve Metagrosstu "İki tanesini seç Monfernonun yanında kullanacaksın" "Neden iki tane?" diye sordum "Görürsün" Dedi Emily. Birde yanında silah vardı.Silahı aldım ve belime taktım.Uzun süre düşündüm en sonunda Beautifly ve Laprası almaya karar verdim.Laprasla onları dondurabilir ve Beautifly ile sleep powder yaparak onları uyutabilirdim. Emily "Mantıklı seçim şimdi geldik süprize" dedi ve bir çanta daha çıkarttı içinde eski Pokemonlarım Floatzel ve Drapionum vardı.Yanında da bana hazırlanmış bir FBI kartı vardı.FBIdan olmuştum demek.Ayrıca extradan bir Poke Ball daha vardı onu elime aldım ve içinde ne olduğuna bakmak için fırlattım. Bu bir Raichuydu. Emily "Raichu bu görevdeki en büyük silahın ona bir şey olmasına izin verme Raichu aşırı elektrik yükleyerek üslerin elektriğini çökertecek." "Tamam" dedim ve hazırlıklara başladım.

Üssü basmaya helikoptere atladım ve gidiyordum.

Devam edecek.
Resim

Kullanıcı avatarı
S-neK
Rozet Sahibi 7.Rozet
Rozet Sahibi 7.Rozet
İletişim:

Mesajgönderen S-neK » Prş Haz 30, 2016 1:13 am

İlk bölüm için gayet iyi ama olaylar biraz fazla hızlı ve basit ilerliyor. ^_~

Bir de çok ufak detaylara dikkat ederek yazını daha iyi hale getirebilirsin. Örneğin: Danny'nin aklından geçen düşünceleri '...........' şeklinde yazarsan daha anlaşılır olur. Bir de bunlardan birini kullandıktan sonra boşluk bırakmalısın: . , ? ! ; :
Resim

Everyday, I'm Chapulling !!^_~

Yeni Hikayem - Pokémon - Karanlık Gerçek
Rock'n Roll severler için - Rock'n Roll Diary

“Senaryolar & Hikayeler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir