.
.
.
Pokémon ölüm diyarı - Pokémon Master Forumları

Pokémon ölüm diyarı

Pokémon ile ilgili kendi yazdığınız senaryo ve hikayeleriniz
Kullanıcı avatarı
sub_brine
Aday Eğitmen
Aday Eğitmen
İletişim:

Pokémon ölüm diyarı

Mesajgönderen sub_brine » Pzr Oca 12, 2014 4:36 pm

Bölüm 1:ölüm turnuvası

antik mısırda kijorus şimdiki adıyla pokemonların ruhunu bedenine alan insanlar arasında oynanan bir turnuva vardı;kijo gi name ya da gölge turnuvası. Bu oyun 50 insan arasında oynanan ölüm kalım oyunuydu. Bu oyunda 3 kural vardır
1.hiçbir şekilde dövüşten kaçılamaz
2.dövüşten kaçan herkes hayatı boyunca avcılar tarafından takip edilir
3.uyurken öldürülen her kişi bir altın ödülü arttırır
Kurallar adil değil ama değişemez ama ödül kijo gi kona ya da gölge taşı; ruhu bulunan bir pokemon için ona yavru bir pokemon bedeni oluşturulur ve ruhu o bedene yerleştirir,ya da yeniden doğar.

Peki bunların hepsini size niye mi anlattım? Gölge oyunu hala devam ediyor ve ben de katıldım. Dittom öldüğü gün onu öldüren kişiyi,polis onu koruyunca da kendimi öldürmeye çalıştım. Başka bir Ditto alamam hepsi asla aynı değildir. Ruhu benle beraber,onun ruhunun özellikleri benim bedenime geçti,yarışmaya seçildim.gemi ile kazi gi name ya da turnuva adasına gidiyorum. Kazanmam gerekli;ditto için ve benim için kazanmak zorundayım. Bu günlüğü akıl hastası olmamak için tutuyorum. Belki bir gün kitap bastırırım,kim bilir?

(Kısa ise özür dilerim,hatalarımı ve kendimi geliştirmek için yapabileceklerimi ve karekter fikriniz varsa lütfen yazın, ve hikaye önceki senaryodan tamamen değişti)
En son sub_brine tarafından Sal Oca 21, 2014 12:00 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 3 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
Metafeller
Yeni Eğitmen
Yeni Eğitmen
İletişim:

Re: Pokémon ölüm diyarı

Mesajgönderen Metafeller » Pzr Oca 12, 2014 5:55 pm

İmlalara ve cümle yapılarına dikkat etmeni tavsiye ederim. Görsel anlamda içerik yok, olayların akışı yönünden de oldubittiye getiriliyor olaylar. Kelimeler de konuşma dilinde olduğu gibi kullanılıyor. Bu ufak detayları biraz daha sindirerek, özenli yazarsan daha iyi olur.

1. Bölüm - Ölüm Turnuvası

En basit olan başlık tarzıdır bu, her türlü daha fazla göze hitap ediyor. Bölüm isimlerindeki "ve", "ile", "de/da" gibi bağlaçların haricinde her kelimenin ilk harfini büyük yazabilirsin. Ayrıca ortalayabilirsin de.

İmla ve anlatım hatalarını göstermem gerekirse; "Mismagius um", "Bir ölü pokemonları", "savaş tan kaçamassın"
Bu tarz küçük detaylar senaryonun kalitesi açısından önem arz eder.

Bölümlerin akışındaki olay zincirini şöyle açıklamışsın,
Sırasıyla Cinibar adası, orange Adaları ve kalos adasında yaşayacağız. Bu turnuvanın kazananı gölge taşını alacak, bu taş ölü pokemonları diriltebiliyor
Bunu daha geniş açıklayabilirdin. Cümlenin devamı da benzer şekilde devam ediyor, imla çok zayıf. Olay anlatımından ziyade duygu ve tasvir içeriği de olmalı.

Paragraf ve cümle akışları önemli.
bu taş ölü pokemonları diriltebiliyor kurallar basit:
Bir ölü pokemonları ruhunu kullanarak savaşıcağız, savaş tan kaçamassın,roar hareketini kullanamazsın,kaybedersen ölürsün

Arka arkaya sıralamak yerine cümle cümle olay örgüsü oluşturabilirsin.

Küçük bir ipucum da şu olacak, imlalarda; virgülden, noktadan sonra bir karakter boşluk bırakılır.

Yazdığın her bölümden sonra tekrar okursan eğer, mutlaka düzeltecek en az üç şey bulursun. O yüzden yazar yazmaz göndermek yerine ilk önce baştan kontrol etmeni tavsiye ederim.
4012 - 7971 - 2132
Resim

Kullanıcı avatarı
sub_brine
Aday Eğitmen
Aday Eğitmen
İletişim:

Re: Pokémon ölüm diyarı

Mesajgönderen sub_brine » Pzr Oca 12, 2014 6:11 pm

Metafeller yazdı:İmlalara ve cümle yapılarına dikkat etmeni tavsiye ederim. Görsel anlamda içerik yok, olayların akışı yönünden de oldubittiye getiriliyor olaylar. Kelimeler de konuşma dilinde olduğu gibi kullanılıyor. Bu ufak detayları biraz daha sindirerek, özenli yazarsan daha iyi olur.

1. Bölüm - Ölüm Turnuvası

En basit olan başlık tarzıdır bu, her türlü daha fazla göze hitap ediyor. Bölüm isimlerindeki "ve", "ile", "de/da" gibi bağlaçların haricinde her kelimenin ilk harfini büyük yazabilirsin. Ayrıca ortalayabilirsin de.

İmla ve anlatım hatalarını göstermem gerekirse; "Mismagius um", "Bir ölü pokemonları", "savaş tan kaçamassın"
Bu tarz küçük detaylar senaryonun kalitesi açısından önem arz eder.

Bölümlerin akışındaki olay zincirini şöyle açıklamışsın,
Sırasıyla Cinibar adası, orange Adaları ve kalos adasında yaşayacağız. Bu turnuvanın kazananı gölge taşını alacak, bu taş ölü pokemonları diriltebiliyor
Bunu daha geniş açıklayabilirdin. Cümlenin devamı da benzer şekilde devam ediyor, imla çok zayıf. Olay anlatımından ziyade duygu ve tasvir içeriği de olmalı.

Paragraf ve cümle akışları önemli.
bu taş ölü pokemonları diriltebiliyor kurallar basit:
Bir ölü pokemonları ruhunu kullanarak savaşıcağız, savaş tan kaçamassın,roar hareketini kullanamazsın,kaybedersen ölürsün

Arka arkaya sıralamak yerine cümle cümle olay örgüsü oluşturabilirsin.

Küçük bir ipucum da şu olacak, imlalarda; virgülden, noktadan sonra bir karakter boşluk bırakılır.

Yazdığın her bölümden sonra tekrar okursan eğer, mutlaka düzeltecek en az üç şey bulursun. O yüzden yazar yazmaz göndermek yerine ilk önce baştan kontrol etmeni tavsiye ederim.

Noktalama işaretlerinde ve um getirirken fazla hata yaptım ama diğerlerinin çoğu tableti otomatik yazı sisteminden bilgisayar gelince düzeltirim uyarın için saol

“Senaryolar & Hikayeler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir