.
.
.
Pokémon: Bağımsızlık Mücadelesi - Sayfa 2 - Pokémon Master Forumları

Pokémon: Bağımsızlık Mücadelesi

Pokémon ile ilgili kendi yazdığınız senaryo ve hikayeleriniz
Kullanıcı avatarı
arfo
GYM Lideri - Moderatör
GYM Lideri - Moderatör
İletişim:

Re: Pokémon: Bağımsızlık Mücadelesi

Mesajgönderen arfo » Cmt Ağu 24, 2013 9:27 am

“Yakalandık!” diye bağırdı bir ses. Sağ yanağında dağılmış, siyah bir boyayla koşarken Neil, aynı zamanda diğerlerine sesini duyurmaya çalışıyordu; “Yakalandık!” Bir tarafta Neil ile aynı hızda koşmakta olan Lucario, diğer tarafta arkalarından onları kovalamakta olan onlarca üniformalı insan. Lucario’nun bir an duraksayıp arkasından gelmekte olanlara kullandığı Aura Sphere saldırısı, hepsini durdurmaya yetmişti.

“Çabuk Lauro! Buraya yaklaşıyorlar! Foyamız ortaya çıkmış!” dedi nefes nefese Richard J. Frost. Hemen arkasında, onlara yaklaşan birkaç üniformalı adama Take Down ile saldırarak onları yerle bir eden, iri bir Metagross vardı.

Lauro, hızla dinleme cihazlarını sökmeye devam ederken, Snivy’ye dönerek “Hızlı davran kızım. Yakalanmak istemeyiz, değil mi?” dedi. Snivy, her zaman olduğu gibi yine sarmaşık kırbaçlarıyla onları dinlemek üzere yapıştırılmış çipleri ve diğer cihazları parçalıyordu. Eskisine oranla artık daha sert ve daha kalın kırbaçlara sahipti.

Tüm hızıyla aracına koşmakta olan Ray, bir anda ayağına takılan bir iple yere düştü. Hemen önünde koşmakta olan Houndoom, sahibinin yere düştüğünü fark ettiğinde hızla arkasını dönüp Ray’i yakalamış olan adamlara Flamethrower kullanarak alev püskürttü. Hepsini geri savurduğundan emin olduktan sonra Thunder Fang ile Ray’in ayağındaki ipi ısırıp kopardıktan sonra hızla araca koşmaya devam ettiler.

Ray’i hemen arkadan takip eden Kenny, etrafı sarıldığında öylece kalakaldı. Bir anlık heyecanın ardından kahkaha atarak sessizliğini bozan Kenny, “Şimdi!” dediğinde yerden fırlayan Pikachu, Electro Ball kullanarak tüm üniformalıları yere dağıttı. “Aferin oğlum, tam sana öğrettiğim gibi!” diyerek Pikachu’yu omzuna aldı. Ray’e doğru koşarken, “Bunu gördün mü, Ray!” demeyi ihmal etmedi.

Resim

Araçtan iner inmez hızla yer altındaki küçük bir ofise yerleşen ekibi masa başında elektronik cihazlarla uğraşan bir yetişkin karşıladı. Kafasını uğraştığı ekranlardan hiç çevirmeden, “Cihazlarınızdan sizi takip ediyordum. Neredeyse yakalanıyordunuz.” dedi. Neil, “Terden sırılsıklam olmuşum sanırım, yanağımdaki boya dağılmış. Hemen tanıdılar.” dedi yüzünü yıkarken.

Oturmakta olan Richard, ayağa kalkarak cihazlarla ilgilenen Arfo’ya yaklaştı. “Daha kaliteli boyalar bulmamız gerekiyor. Artık bunlar bizi uzun süre idare edemiyor, aylardır bekletildikleri için bozulmuşlar.” dedi. Arfo, ilgilendiği ekranı kapattıktan sonra döner sandalyesini çevirerek başında ona konuşmakta olan Richard’a döndü. “O boyaları damganızmış gibi korumak zorundasınız. Eğer onları damga gibi gösteremezseniz, sizi anında yakalarlar ve arkanızdan helvanızı yemek zorunda kalırız. Şu şartlarda, elimizde daha iyi boyalar olmadığına göre bunlarla idare etmekten başka çareniz yok.” dedi. Bu tip konuşmalar Persian’ı hep gererdi. Gerginliği hisseden Persian, hırıldanarak ağır adımlarla kendi koltuğa yürümeye başladı.

Lauro, ortamdaki gerginliği azaltmak istercesine devreye girerek “Bugün çok yorucu bir gündü. Biraz dinlenmeyi hepimiz hak ediyoruz. Yarın sabah yeniden toplanıp neler yapabileceğimize bir bakarız.” dedi. Herkes kafasıyla onu onaylar gibi hareketler yaptıktan sonra odalarına çekildi.

Resim

Saatler yedi buçuğu gösterdiğinde ofisteki herkesin alarmı çalmaya başladı. Ofiste tam olarak beş ekip vardı. Bazı ekipler üç, bazı ekipler beş kişilik üyelerden oluşuyordu. Kenny’nin, Ray’in, Richard’ın, Lauro’nun ve Neil’in yer aldığı ekip Kurtarma Ekibi’ydi ve gün boyunca şehir içinde ihtiyacı olan kişilere ulaşarak yardım etmekle meşguldüler. Elektronik işlerinden biraz anlayan Lauro, onları tehlikeye sokacağını düşündüğü durumlara müdahale ederek ekip arkadaşlarıyla birlikte kendilerini koruma altına alıyorlardı. Tıpkı bu ekip gibi iki farklı Kurtarma Ekibi daha vardı. Diğer ikisi Ulaşım Ekibi ve İletişim Ekibi’ydi.

Alarmının sesiyle uyanan Neil, başını yatağının baş ucundaki kitaplığın rafına vurarak uyandı. “Yine mi...” diye mırıldanarak yerinden kalkan Neil, yüzünü yıkadıktan sonra çekmecesinden Pokéball’larını çıkararak cebine koydu.

Richard, tuhaf alarm sesinin verdiği neşeli bir modla güne gözlerini açarken her sabah yaptığı şikayetlerden bir düzine daha kendine hatırlatarak banyosuna ilerledi. Güvenlik konusunda katı kuralları olan Richard, kapının önünde uyumakta olan Metagross’u kontrol etti. Çünkü dışarıdan hiç kimse Metagross’u ittirerek kapıyı açabilecek güce sahip değildi.

Ray, yatağında yüzüstü uzanmaktayken uyandığında bir süre pencereden içeri yansıyan parlak ışığa gözlerini kısarak baktı. “Geçen haftaya göre daha sakin Güneş. Kışa gitgide yaklaşıyoruz.” diye düşündü kendi kendine. Yataktan doğrulurken ayak ucunda yatmakta olan, kendi içine kıvrılmış Houndoom’u tüylerini okşayarak uyandırmayı ihmal etmedi.

Kenny, aynada ne kadar mükemmel olduğunu kendine tekrar edip güne zinde başlamışken alarmın sesini duymaya başladı. “Kişisel özgürlüğümün sona erdiği şu dakikalarda, kendimi insanlık uğruna feda etmek zorunda kalmam ne kadar kahramanca.” diyerek kendini övmeye devam ederken, alarmdan uyanan Pikachu, sıçrayarak Kenny’nin yanına oturdu.

Lauro, ellerini arkaya yaslayarak yatakta oturmaktayken bugün ne kadar yorgun olduğunu hissetti. “Dünün yorgunluğunu hala atabilmiş değilim Snivy.” dedi. Snivy, ona eşlik ederek “Snivy, ni-Sniyv!” gibi şeyler söyledi. Lauro aslında ne demeye çalıştığını anlamamış olsa da, “Haklısın Snivy.” diyerek banyoya doğru yürüdü.

Yaklaşık on dakika sonra hepsi kısa zaman aralıklarıyla odalarından çıkarak ofisin ortasında, beş kişilik masalarına oturarak konuşmaya başladılar. Kenny ve Richard gün boyunca yapabilecekleri eğlenceli şeyler üzerine kafa yorarken, Lauro yorgunluğunu Ray’e anlatmaya çalışıyordu. Ray, her zamanki gibi sessizliğini koruyarak sadece dinleyici olmayı tercih ederken Neil’ın tek sıkıntısı uyumaktı. Bunu da masaya başını yaslayarak gayet rahat yapıyordu.

Bir süredir ortalıkta görünmeyen Arfo’yu merak eden ilk kişi Ray oldu. “Arfo uyuyakalmış olabilir mi? Normalde bizden önce ekranının başına geçip bir şeyler incelerdi.” dedi. Kenny, “Dert etmeyin, ben odasına bakarım.” deyip ayağa kalktığında Richard devreye girdi, “Bekle.”

Herkes gözlerini dikerek Richard’a baktı. Richard, bir süre ofisin diğer köşesindeki odaya baktıktan sonra, “Arfo gece odasına gitmemiş.” dedi. Ardından odayı işaret ederek “Bakın, orada. Koltuğunda oturuyor.” dedi. Herkes, meraklı bir şekilde Arfo’nun olduğu odaya yöneldi. Odaya girdiklerinde karşılaştıkları manzara hepsini anlık bir şoka sokmuştu.

Resim

Arfo, havada duran küçük, pembe renkli bir Pokémon’la konuşuyordu. İçeri girenler şaşkınlıkla Arfo’ya ve Pokémon’a bakarken, şaşkınlığını koruyamayarak konuşan Richard oldu; “Ben bu Pokémon’u biliyorum!”

Arfo, “Beyler, sizden oturmanızı rica ediyorum. Her şeyi açıklayacağım.” dedi. Bu sözün üzerine hepsi odanın kenarında yer alan koltuklara oturdu.

Arfo: Tüm gece, görmüş olduğunuz Mew ile görüşme halindeydim. Kendisi bir süredir bizi izlemekteymiş ve hakkımızdaki her şeyi biliyor. Mewtwo harekete geçip insanları etkisiz kılana kadar en sadık arkadaşıymış. Ama son hamlesine karşı çıkınca Mewtwo ile tartışarak yollarını ayırmışlar. Şimdi ise bize yardımcı olmak istiyor. Mewtwo’yu nasıl etkisiz hale getireceğimizi ve eski düzenimize nasıl kavuşabileceğimizi biliyor.
Ray: Neden ona güvenelim?
Arfo: Tüm gece kendisiyle konuştum. Söyledikleri güvenilir şeyler, verdiği bilgiler Mewtwo açısından tehlike arz edecek türden şeyler.
Neil: Bizim amacımız direnenlere ve yardıma ihtiyaç duyanlara destek olmak. Eğer Mewtwo’yu saf dışı bırakabilirsek insanlığa en büyük desteği sağlamış oluruz. Bence alınabilecek türden bir risk. Kabul edelim.
Kenny: Bence de kabul edelim.
Arfo: Aranızda iş gücüne en çok güvendiğim ekip sizsiniz. Bu nedenle bu görev için siz beşinizi seçmeyi uygun görüyorum. Ancak sizden bir isteğim var, takım ruhunuzu asla kaybetmeyin. Eğer takım ruhunuzu kaybederseniz sahip olduğunuz verimi alamazsınız. Bugünden itibaren artık Kurtarma Ekibi değilsiniz, Ekip Kaptanı’sınız.
Lauro: İlk göreve ne zaman başlayacağız?

Arfo, Mew’e döndü. Mew, psişik sinyaller kullanarak Arfo’yla iletişim kurdu. Arfo yeniden ekibe döndüğünde gelen soruya yanıt verdi; “Hemen bugün”.

Resim
3DS Friend Code 1091 - 9636 - 1390

Kullanıcı avatarı
S-neK
Rozet Sahibi 7.Rozet
Rozet Sahibi 7.Rozet
İletişim:

Mesajgönderen S-neK » Cmt Ağu 24, 2013 12:19 pm

Güzel bir başlangıç, ama keşke biraz daha uzun yazsaydın. ^^
Resim

Everyday, I'm Chapulling !!^_~

Yeni Hikayem - Pokémon - Karanlık Gerçek
Rock'n Roll severler için - Rock'n Roll Diary

Kullanıcı avatarı
arfo
GYM Lideri - Moderatör
GYM Lideri - Moderatör
İletişim:

Mesajgönderen arfo » Cmt Ağu 24, 2013 1:25 pm

S-neK yazdı:Güzel bir başlangıç, ama keşke biraz daha uzun yazsaydın. ^^

Daha uzun yazmayı istemiyor değilim. Ama forumun şu anki nabzına bakılırsa uzun bölümler takip edilebilecekmiş gibi görünmüyor hiç :(

Kullanıcı avatarı
Pokemon Trainer
Rozet Sahibi 7.Rozet
Rozet Sahibi 7.Rozet
İletişim:

Mesajgönderen Pokemon Trainer » Cmt Ağu 24, 2013 2:37 pm

Çok sevdim süper olmuş....

Kullanıcı avatarı
lordgumuslu
Yeni Eğitmen
Yeni Eğitmen
İletişim:

Mesajgönderen lordgumuslu » Cmt Ağu 24, 2013 5:00 pm

Gerçekten benim seveceğim gibi yazmışsın
Resim

Kullanıcı avatarı
Tomoyo
Rozet Sahibi 1.Rozet
Rozet Sahibi 1.Rozet
İletişim:

Mesajgönderen Tomoyo » Cmt Ağu 24, 2013 9:03 pm

Kaçırmışım! T.T

Resim

Kullanıcı avatarı
arfo
GYM Lideri - Moderatör
GYM Lideri - Moderatör
İletişim:

Mesajgönderen arfo » Cmt Ağu 24, 2013 9:10 pm

Pokemon Trainer yazdı:Çok sevdim süper olmuş....
lordgumuslu yazdı:Gerçekten benim seveceğim gibi yazmışsın

Beğenmenize sevindim arkadaşlar :)

Tomoyo yazdı:Kaçırmışım! T.T

7. Bölümde yeni bir karaktere ihtiyacımız olacak. Bot karakter almayı düşünüyordum ama senaryoyu okumayı düşünüyorsan seni alabilirim, hatta bir güzellik yapıp önceki bölümlerde de küçük küçük yer verebilirim :D

Kullanıcı avatarı
Tomoyo
Rozet Sahibi 1.Rozet
Rozet Sahibi 1.Rozet
İletişim:

Mesajgönderen Tomoyo » Cmt Ağu 24, 2013 9:12 pm

arfo yazdı:
Tomoyo yazdı:Kaçırmışım! T.T

7. Bölümde yeni bir karaktere ihtiyacımız olacak. Bot karakter almayı düşünüyordum ama senaryoyu okumayı düşünüyorsan seni alabilirim, hatta bir güzellik yapıp önceki bölümlerde de küçük küçük yer verebilirim :D

Pleaseee ! @_@

Resim

Kullanıcı avatarı
Diva
Pokemon Master
Pokemon Master
İletişim:

Mesajgönderen Diva » Cmt Ağu 24, 2013 9:51 pm

arfo'nun hikayelerine her zaman güvenirim. Forumumuzun ilk zamanlarında da güzel senaryo çalışmaları vardı. En kısa zamanda okuyacağım, şu site işlerinden vakit ayıramıyorum pek.
Resim

FC: 1822 - 3800 - 3502

Kullanıcı avatarı
Pokemon Trainer
Rozet Sahibi 7.Rozet
Rozet Sahibi 7.Rozet
İletişim:

Mesajgönderen Pokemon Trainer » Cmt Ağu 24, 2013 10:20 pm

Diğer senaryoların hepsini okudum hepsi birbirinden güzel.....

“Senaryolar & Hikayeler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir