.
.
.
Pokémon: Bağımsızlık Mücadelesi - Sayfa 3 - Pokémon Master Forumları

Pokémon: Bağımsızlık Mücadelesi

Pokémon ile ilgili kendi yazdığınız senaryo ve hikayeleriniz
Kullanıcı avatarı
Metafeller
Yeni Eğitmen
Yeni Eğitmen
İletişim:

Re: Pokémon: Bağımsızlık Mücadelesi

Mesajgönderen Metafeller » Pzr Ağu 25, 2013 11:41 am

Açılış olarak akıcı bir bölüm olmuş. Karakterleri ve partnerlerini tanıdığımız, tadında bir bölüm oldu. İlerleyen bölümlerin aynı tempoda gideceğini temenni ediyoruz ve ikinci bölümü bekliyoruz diyelim.
4012 - 7971 - 2132
Resim

Kullanıcı avatarı
arfo
GYM Lideri - Moderatör
GYM Lideri - Moderatör
İletişim:

Mesajgönderen arfo » Cmt Ağu 31, 2013 2:18 am

Arfo, döner sandalyesini çevirerek Mew’le olan göz temasını kesip ekibine döndü. Herkes şaşkınlıkla Mew’e bakıyordu. Onları çok iyi anlayabiliyordu çünkü kendisi de Mew ile ilk karşılaştığında tıpkı böyle bir tepki göstermişti.

“Mew’in söylediklerine göre bugün organize olarak çalışmaya başlarsak çok kısa bir sürede Mewtwo’yu etkisiz hale getirebiliriz.” dedi Arfo soğukkanlılıkla. Kenny, “Öyleyse ne diye bekliyoruz? Hemen başlayalım.” diye çıkıştı. Diğerleri onu onayladı.

Resim

“Sizi tanıştırmak istediğim birisi var.” dedi Arfo. Ardından kapıya doğru “Yugihama, içeri gel lütfen.” diye seslendi. İçeri oldukça genç görünen bir kız girdi. Herkes dikkatini Yugihama’ya yöneltmişti.

Arfo: Yugihama, Mew’in ekibinden bir üye. Elektronikten ve cihazlardan çok iyi anlıyor. Dün gece Mewtwo’nun saklandığı Heroic Building’e gizlice sızarak dinleme cihazları ve kameralar yerleştirdi. Bu sayede siz binaya sızdığınızda sizi ve hareketlerinizi yüksek oranda takip etme olanağı sağlayacağız.
Richard J.: Bir saniye... Bizden o binaya sızmamızı mı isteyeceksiniz?
Arfo: Mewtwo programlanmış mekanik bir Pokémon’dur. Onun program kodlarını...
Ray: Bu saçmalık. Hiç tanımadığımız, bir anda çıkıp bize yardım edeceğini söyleyen birinin isteği ile o binaya giriyor olmamız mantıklı değil.
Neil: Kesinlikle haklı. Oraya girersek kesinlikle yakalanırız.
Yugihama: Sakin olun beyler. Binaya sızmanızı sağlayacak gizli girişler biliyorum. Kendim için açtırdığım geniş bir yeraltı hattı. Oradan kollara ayırarak tüm binayı havalandırma borularından geçerek gezebilirsiniz. Dinleme cihazlarını ve kameraları başka nasıl yerleştirebilirdim?
Arfo: Eğer tartışma faslını geçtiysek işe koyulabilir miyiz?

Resim

“Sizi iki farklı gruba ayıracağım. Kenny ve Ray, siz Mewtwo’nun saldırılarıyla ilgili kodlamaların olduğu departmana girerek oradaki kodları size vereceğim belleğe kopyalayacaksınız. Richard ve Neil, sizler de Mewtwo’nun duyularıyla ilgili kodlamaların olduğu departmana girerek oradaki kodları kopyalayacaksınız.”

Arfo görev dağılımını yapmıştı. Ancak bir kişinin kafasına takılan bir soru işareti kaçınılmaz bir şekilde belirmişti.

Lauro: Ben?
Arfo: (Şakacı bir tonda) Bugün senin izin günün.
Richard J.: Departmanları nasıl bulacağız?
Yugihama: Size harita vereceğim.

Resim

Kenny, Ray, Richard ve Neil, yanaklarındaki siyah şeritlerle birlikte Yugihama’nın tarif ettiği yeraltı hattında yürümekteydiler. Ray ve Richard haritalara bakarken Kenny ve Neil etrafı incelemekle uğraşıyordu. Bir süre sonra Richard, “Biz burada ayrılıyoruz.” dedi duraksayarak. Sol tarafındaki geniş deliği göstererek “Yürü Neil.” dedi.

Resim

Bu sırada Arfo, Mew, Lauro ve Yugihama da onları dinleme cihazları ve kameralar aracılığıyla takip ediyorlardı. Canı sıkkın olan Lauro, koltuğun birinde oturarak sadece seslere konsantre oluyordu. Arfo, “Umarım bir sorunla karşılaşmayız.” dedi. Lauro, “Umarak mı bir zafer elde etmeye çalışıyoruz artık?” dedi. Arfo cevap vermedi. Yugihama sessiz kalmayı tercih etti.

Resim

Kenny: Eğer bir sorunla karşılaşırsak sakın panik yapma, ben buradayım.
Ray: Ben de buradayım.

Ray, zaman zaman Kenny’nin ne kadar sinir bozucu biri olduğunu düşünüyordu. Ama bunun dikkatini dağıtmasına izin vermemesi gerekiyordu, çünkü elindeki harita hayati bir değer taşıyordu. Kendi yollarını hala anlamaya çalışan Ray, bir anda karşılarına çıkan Pokémonları görünce irkildi.

Arfo: Bu Ariadoslar nereden çıktı şimdi?
Yugihama: Söylemedim mi? Binanın etrafında koruyucu Pokémonlar var. Onlarla karşılaşma ihtimalleri çok yüksek.
Arfo: Söylemedin!

Kenny: Tranquill, Wing Attack ile onları uzaklaştır!
Toptan fırlayan Tranquill, kanatlarını çırparak oluşturduğu hortumla Ariadoslardan kurtulmaya çalışsa da kalıcı bir çözüm yolu bulabilmiş değildi. Tüm Ariadoslar savrulduktan sonra yeniden geri dönüyordu, bir kısmı zehir saldırıları yapmaya çalışıyordu.
Ray: Houndoom, Flame Thrower!
Houndoom’un ateş saldırısı, Tranquill’in rüzgarlarıyla çok rahat bir şekilde dağılarak tüm Ariadosları etkilemişti. Bir süre sonra hepsi uzaklaştığında Tranquill ve Houndoom nefes nefese kalmışlardı. Kenny bir şey söylemeye hazırlanıyordu ki Ray sinir bozucu bir anı mahvetmek istercesine “Sanırım deliğimizi buldum.” dedi.

Resim

Neil: Klostrofobi olmama ramak kaldı!
Richard: Klostrofobi olunmaz, klostrofobin olur.

Neil ve Richard, bir havalandırma borusundan geçiyorlardı. Dar ve küçük borularda emekleyerek ağır ilerleme durumu Neil için çok can sıkıcı bir hal almaya başlamış olmalı ki sırtı ona işkence çektiriyordu. “Biraz daha sabret Neil, az sonra bir koridora ineceğiz.”

Kenny: Bu daracık yerden geçeceğimizi düşünüyor musun?
Ray: Elimdeki haritaya göre burası tek geçiş yolu.

Arfo: Ne kadar dar olabilir ki?
Yugihama: Elimizdeki tek çare olabilecek kadar dar.
Lauro: Hiç yardımcı olmuyorsun.

Ray: İstiyorsan burada kalabilirsin, ben gidiyorum.
Kenny: Seçim hakkım olsaydı emin ol burada kalırdım.

Resim

Neil ve Richard, havalandırma borusunun sonuna gelmişlerdi. Neil, “Hadi aç şunu, çıkmak istiyorum!” serzenişlerini sürdürürken Richard, “Şşş” yaparak onu susturdu. Koridordan geçen beyaz üniformalı bir grup vardı. Tamamen gittiklerinden emin olduktan sonra havalandırma kapağını sökerek koridora geçtiler. Richard, Neil’e yaklaşarak ağır bir tonda “Mecbur kalmadıkça konuşma.” dedi. Ardından haritaya dönerek gidecekleri yolu yeniden gözden geçirdi.

Richard haritaya bakarak yolları kafasında kombine etmeye çalışırken araya giren Neil, “Eğer saldırı tehdidiyle karşı karşıya kalırsak bu mecbur kalınacak bir durum olur mu?” dedi. Richard anlamsızca başını Neil’e çevirdiğinde tedirgin bir ifadeyle Neil karşıyı işaret ediyordu. Bir grup Grimer ve Muk onlara yaklaşıyordu.

Resim

Karanlıktan hoşlanmayan Kenny, el fenerini açarak etrafını aydınlatıyordu. Ray, “Daracık borularda görebildiğin tek nokta kalçalarımken o feneri ne halt etmeye açtığını öğrenebilir miyim?” diye çıkıştı. Kenny, “Karanlığı sevmiyorum, hepsi bu.” diyerek kestirip attı. Bu sırada geldikleri yerde bir boşluk vardı. Boşluktan aşağı atladıklarında B Yardım Departmanı’na giriyorlardı, karşı tarafa geçtikleri takdirde gitmeleri gereken Y Yardım Departmanı’na ulaşacaklardı.

Sinirleri bozulmaya başlayan Ray, sırtını borulara yaslayarak C şeklini aldıktan sonra Kenny’ye dönerek “Eğer biraz daha uyum sağlamaya çaba göstermezsen istenmeyen şeylerle karşılaşabiliriz.” diye çıkıştı. Kenny, ağırlığını hiç bozmadan “Neden bahsettiğini hiç anlamadım.” diye yanıt verdi. İyice öfkelenen Ray, Kenny’nin yakalarını sıkarak “Bence çok iyi anladın.” diye parladı.

Arfo: Ne oldu bunlara?
Lauro: Ray’i ve Kenny’yi yanyana getirmek başından hataydı. İkisi birbiriyle anlaşabilecek düzeyde kişiler değil, karakteristik olarak.
Yugihama: Ani hareketlerle boruları sallıyorlar. Her an fark edilebilirler.

Birbirlerine meydan okurken Ray’in çantasındaki fener bir anda boşluktan B Yardım Departmanı’na düştü.

Lauro: Fenerin düştüğü departmanda kameralar var mı?
Yugihama: Yok tabi ki. Oraya nasıl girebilirim?
Arfo: Bir şey yapmak zorundayız!
Lauro: Bir harita verin, oraya gideceğim.

Resim

Richard: Buizel, Whirlpool!
Neil: Lucario, Aura Sphere!

Üzerlerine yaklaşmakta olan Grimer ve Muk topluluğuna direnmekte olan Richard ve Neil, çamur görünümündeki zehir Pokémonlarına karşı yapabilecekleri en iyi atışları yapmaya çalışıyordu. Buizel’ın saldırısıyla dağılan grubu uzaklaştırmak Lucario’nun saldırısına kalmıştı. Bir süre direnerek saldırı yapmaya devam eden grup, Lucario’yu zehirlemişti.

Neil: Lucario, iyi misin dostum?

Neil koşarak dostuna yardım etmeye çalışırken tüm grupla ilgilenme işi Richard’a kalmıştı. “Buizel, başarabilirsin! Water Gun!”

Resim

Tartışmaya devam ederken bir anda duraksayan Ray, Kenny’ye eliyle sessiz ol işareti yaparak geçtikleri uzun boruya feneri tuttu. Üstlerine doğru koşmakta olan Nidorino’yla karşılaşan Ray, refleksi olarak korumaya geçerken arkasındaki boşluktan B Yardım Departmanı’na düştü.

Hala boruların içinde kalan Kenny, “Pikachu, çık!” diye bağırarak Pokémon’unu serbest bıraktı. İri dişleri olan Nidorino’dan gözlerini alamayarak “Electro Ball, şimdi!” diye haykırdı. Pikachu’nun Electro Ball’ı ile geri savrulan Nidorino hala savaşa hazır gibiydi.

Borunun girişinde Nidorino’nun sahibi bekliyordu. Telsize doğru “Nidorino’nun birine saldırdığını sanıyorum. İçeri dalıyorum.” dedi. Kulaklıktan “Anlaşıldı, tamam.” cevabını aldıktan sonra içeri dalmak üzereydi ki Snivy’nin kırbaç saldırısına maruz kalan üniformalı bir anda bayılarak yere yığıldı. “Aferin Snivy.” diyerek onu topuna geri çağıran Lauro, hızla havalandırma borularına daldı.

Biraz ileride Nidorino’nun Pikachu ile mücadele ettiğini gördü. Eline aldığı Pokéball’ı fırlatarak “Butterfree, Sleep Powder ile uyut!” dedi. Uyku tozunu serperek kanatlarından çıkardığı esinti yardımıyla Nidorino’ya ulaştıran Butterfree, kısa sürede Nidorino’yu ve istemeyerek de olsa Pikachu’yu uyuttu.

Yavaş yavaş Kenny’ye yaklaşırken, “Afedersin. Pikachu’yu uyutmak istemedim.” dedi. Kenny, “Önemli değil.” dedi nefes nefese, üzerindeki şoku atlatmaya çalışarak

Resim

Köşede yere uzanmış ama ayakta durmaya çalışırcasına direnmeye çalışan Richard, derin derin nefes alarak “İyi iş çıkardın Buizel. Sen de çok yoruldun. Topuna dön.” diyerek onu geri çağırdı. Neil, “Hemen bitirelim şu işi.” diyerek elini uzattı. Elini tutan Richard, hızla ayağa kalkarak Mewtwo’nun duyularının programlandığı departmana doğru koşmaya başladılar.

Resim

Ray, bir süre yerde uzandıktan sonra acı içinde ayağa kalkmaya çalıştı. Masadan sağladığı destekle ayağa kalkan Ray’in sırtı derin bir ağrı içindeydi. Hava boşluğundan onu izleyen Lauro, “İyi misin Ray?” diye seslendi. Ray, “Sanırım, daha iyiyim.” dedi kesik bir yayın sunar gibi. Lauro, saldırılarının olduğu departmana gitmesini sağlayacak koridorları anlattıktan sonra “Orada buluşuruz.” dedi. Ardından Kenny ile birlikte borulardan ilerlemeye devam etti.

Richard ve Neil sonunda makineye yaklaşmışlardı. Neil, makinenin arkasındaki kablo girişlerinden birine Arfo’nun verdiği cihazın kablosunu bağlayarak makineyi tamamen çantasından çıkardı. Richard, “Işık yeşile dönmeden sakın sökme.” dedi. Neil, “Biliyorum.” diye yanıtladı.

Bu sırada Lauro, Ray ve Kenny de kendi cihazlarının yeşile dönüşmesini bekliyordu. Lauro, ciddi konuşmasını yapmanın sırasının geldiğini düşünerek “Kendinizi ve bizi çok büyük bir riske attığınızın farkındasınızdır umarım.” dedi. Hala siniri yatışmamış olan Ray, yeni bir olası faciaya sebebiyet vermemek için sessiz kalmayı tercih etti. Kenny bir şeyler söylemeyi düşünse de o an için konuşmamasının daha doğru olacağını düşündü. Lauro fark edilme riskinin ciddiyetini anlattıktan sonra cihazın ışığı yeşile dönüştü.

Richard ve Neil, haritayı yeniden inceleyerek dönüş yolunun farklı olduğunu anladılar. Hızla havalandırmalardan birine giren ikili, yolu takip etmeye devam etti. Aynı havalandırmalardan devam eden Lauro, Ray ve Kenny bir süre sonra Richard ve Neil ile karşılaştı. Birbirlerini hızlıca tebrik edip küçük çaplı zafer kutlayışı maksadıyla övgüler yağdırdıktan sonra tünelin çıkışına yaklaştılar. Yüzlerindeki siyah şeritleri tazeledikten sonra büyük bir soğukkanlılıkla şehre daldılar.

Resim
En son arfo tarafından Pzr Eyl 01, 2013 1:27 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
3DS Friend Code 1091 - 9636 - 1390

Kullanıcı avatarı
S-neK
Rozet Sahibi 7.Rozet
Rozet Sahibi 7.Rozet
İletişim:

Mesajgönderen S-neK » Cmt Ağu 31, 2013 10:26 am

Buizel mı ? Güzel ve aksiyon dolu bir bölümdü.
Resim

Everyday, I'm Chapulling !!^_~

Yeni Hikayem - Pokémon - Karanlık Gerçek
Rock'n Roll severler için - Rock'n Roll Diary

Kullanıcı avatarı
lordgumuslu
Yeni Eğitmen
Yeni Eğitmen
İletişim:

Mesajgönderen lordgumuslu » Cmt Ağu 31, 2013 4:28 pm

iyi yazıyorsun dostum devam et ama bazı yerlere kenny yerine kelly yazmışsın
Resim

Kullanıcı avatarı
arfo
GYM Lideri - Moderatör
GYM Lideri - Moderatör
İletişim:

Mesajgönderen arfo » Pzr Eyl 01, 2013 1:18 pm

lordgumuslu yazdı:iyi yazıyorsun dostum devam et ama bazı yerlere kenny yerine kelly yazmışsın

Nasıl dikkatimden kaçmış anlamadım :oops: Düzenledim hepsini ama

Kullanıcı avatarı
Metafeller
Yeni Eğitmen
Yeni Eğitmen
İletişim:

Mesajgönderen Metafeller » Pzr Eyl 01, 2013 1:26 pm

İlk bölüm karakterleri, ikinci bölüm karakterlerin karakterlerini tanıdık sanırım. Sinirler epey gerilmişti bölüm boyunca. İlk bölüme nazaran daha uzun bölüm olmuş ama böylesi daha iyi oldu sanırım, diğer katılımcılarımız ne düşünür bilemesem de. Ben beğendim bölümü, takipte kalalım diyelim diyelim.
4012 - 7971 - 2132
Resim

Kullanıcı avatarı
arfo
GYM Lideri - Moderatör
GYM Lideri - Moderatör
İletişim:

Mesajgönderen arfo » Pzr Eyl 01, 2013 1:29 pm

S-neK yazdı:Buizel mı ? Güzel ve aksiyon dolu bir bölümdü.
lordgumuslu yazdı:iyi yazıyorsun dostum devam et ama bazı yerlere kenny yerine kelly yazmışsın
Metafeller yazdı:İlk bölüm karakterleri, ikinci bölüm karakterlerin karakterlerini tanıdık sanırım. Sinirler epey gerilmişti bölüm boyunca. İlk bölüme nazaran daha uzun bölüm olmuş ama böylesi daha iyi oldu sanırım, diğer katılımcılarımız ne düşünür bilemesem de. Ben beğendim bölümü, takipte kalalım diyelim diyelim.

Teşekkür ederim. :)

Bu arada genel olarak okuyan arkadaşlar, senaryonun işleyişi hakkında herhangi bir öneriniz varsa bekliyorum :)

Kullanıcı avatarı
Tomoyo
Rozet Sahibi 1.Rozet
Rozet Sahibi 1.Rozet
İletişim:

Mesajgönderen Tomoyo » Pzr Eyl 01, 2013 6:32 pm

Çok güzel bir bölümdü ^^
Uzun bölümlere alışmaya başladım galiba. d:

Resim

Kullanıcı avatarı
arfo
GYM Lideri - Moderatör
GYM Lideri - Moderatör
İletişim:

Mesajgönderen arfo » Cmt Eyl 07, 2013 4:20 pm

Arfo bunu nasıl söyleyeceğini düşünüyordu. İlk söyleyeceğinde tepki alacağını biliyordu ancak başka çareleri olmadığı bariz açıktı. Beş kişilik ekip, odasına girdiğinde onlara dönerek “Oturun, hepiniz.” dedi. Beşi de koltuğa ve sandalyelere oturarak Arfo’ya dikkat kesildi. Kısa bir sessizliğin üzerine Arfo konuştu, “Şu anda Mewtwo’nun saldırı ve duyularını kontrol altına alabiliriz. Ancak eksik olan düşünceleri ve refleksleri. Bu yüzden bir kere daha Heroic Building’e giderek aynı işlemi yapmanızı isteyeceğim.”

Resim

Lauro: Grupları belirlemeden önce bir kere daha düşün istersen.
Arfo: Lauro, Neil ile birlikte reflekslerin olduğu departmana gidin. Ray, siz de Richard ile düşüncelerinin olduğu departmana gidin.
Kenny: Pek şaşırdığımı söyleyemeyeceğim.

Resim

Aynı tünel üzerinde yürümekte olan ekip, ellerindeki haritalara gömülerek nereden gitmeleri gerektiğini kavramaya çalışıyordu.

Neil: İşte bu!
Lauro: Ne oldu?
Neil: Bizim yolumuz oldukça kısa. (Haritada göstererek) Şu havalandırmadan geçince direkt oraya ulaşmış oluyoruz.
Richard: Biz o kadar şanslı olamayabiliriz.

Lauro ve Neil, kendi havalandırma deliğine ulaştıklarında eğilerek içeriden ilerlemeye devam ettiler. Bu sırada Ray ve Richard tünelde yürümeye devam ediyordu. Bir anda karşılarına çıkan küçük Pokémon sürüsü onları tedirginliğe uğrattı. Bunlar küçük Venipede grubuydu. Ancak hiç gitmelerine izin vereceklermiş gibi görünmüyordu.

Ray: İşimiz oldukça kolay. Houndoom, git!

Toptan bir anda fırlayan Houndoom, Ray’in “Flame Thrower!” komutuyla bir anda alevlerin içinde dans eden bir köpeğe dönüştü. Alevden oldukça kritik etkilenen böcekler yerde kıvranmaya ya da kaçmaya çalışıyordu.

Richard J., kendisinden beklenmeyecek bir çeviklikle yerde acı çeken Pokémon’a tekme atarak “İnsanlığı kurtarmamıza engel olmaya çalışarak büyük bir hata ettiniz!” diye sızlanmaya başladı. Ray sessizliğini korumayı tercih ederek Richard J.’in bunu yapmasına izin vermeye çalıştı ancak sonunun gelmeyeceğini anladığı noktada devreye girerek, “Havalandırma deliğimizi bulsak daha iyi olur sanırım.” dedi.

Resim

Lauro, arkasına dönerek Neil’e aşağıyı işaret etti. “Ulaştık bile.” dedi.

Neil: Bu kadar önemli bir şeyi böylesine basit ulaşılacak bir yere koymaları çok saçma değil mi?
Lauro: Sanmıyorum. Tünel onlar için ulaşım aracı değil.
Neil: Haklısın.

Departmana atlayarak hemen cihaza kabloları yerleştiren ekip, Mewtwo’nun reflekslerinin kayıtlı olduğu programlamaları kopyalamaya başlamıştı bile.

Resim

Ray ve Richard J., havalandırma borusunda ilerlemeye başlamıştı. Ray, bunalmış olacak ki derinden nefes almaya çalışıyordu. Onun aksine Richard J. oldukça halinden memnun görünüyordu. Ray, sırılsıklam ter içinde “Biraz daha gidersek bir koridora inmemiz gerekecek.” dedi.

Bir süre daha havalandırmada ağır ağır ilerledikten sonra havalandırma kapaklarından birini fırlatarak bir koridora ulaştılar. Ray, etrafı iyice kontrol edip temiz olduğunu anladıktan sonra koridora atıldı. Hemen arkasından Richard J. çıktı. Ray, haritayı yeniden inceleyerek “Geldik sayılır.” dedi.

Bu sırada Lauro ve Neil, kopyalama işlemini çoktan tamamlamıştı bile. Neil, kabloları hızlıca çıkarırken Lauro da cihazı çantasına yerleştiriyordu.

Neil: Bundan da hemen kurtulmamız çok iyi oldu.
Lauro: Kesinlikle. Bir daha bu binaya girmeyeceğimizi biliyor olmak bile rahatlatıyor beni.

Hazırlıkları tamamlandıktan sonra yeniden havalandırma borusuna geçen ekip, birkaç adım atmamıştı ki bir anda havalandırma ağırlığı kaldıramayarak yıkıldı. Bir departmana düşen ekip, etrafındaki görevlilerin arasında sıkışıp kalmıştı.

Arfo: Yakalandılar!

Resim

Lauro ve Neil, iki güvenlikçinin önünde yürüyorlardı. Lauro, durumu nasıl kurtaracağını düşünürken Neil nereye götürüldüklerine dair soru işaretlerine sahipti. Bu sırada Ray ve Richard, Mewtwo’nun düşüncelerinin programlandığı departmana girmişti. Ancak bir anda çalan alarm onları orada tutmaları gerektiğini gösteriyordu.

Richard: Bu alarm nereden çıktı şimdi?
Ray: Hiçbir fikrim yok.
Richard: Lauro ve Neil yakalanmış olabilir mi?
Ray: Her şey mümkün.

Yugihama: Binaya giremeyiz, güvenlik önlemleri oldukça artmıştır. Eğer birimiz giderse kesinlikle yakalanır. Onların kurtulmasını beklemek zorundayız.
Arfo: Kurtulamazlarsa?
Yugihama: Kurtulamazlarsa yapabileceğimiz çok bir şeyin olduğunu düşünmüyorum.

Lauro ve Neil, küçük ve karanlık bir odaya kapatıldı. Onları oraya kapatan görevliler hiçbir şey söylemeden kapıyı üstlerine kilitleyerek oradan ayrıldılar.

Lauro: Bir şeyler yapmak zorundayız.
Neil: Biliyorum.
Lauro: İlk önce şu karanlığa çözüm bulalım. Charizard, çık dışarı!

Toptan çıkan Charizard’ın kuyruğundaki ateş etrafı yeterince aydınlatıyordu.

Neil: Bence kapıyı yıkabiliriz.
Lauro: Nasıl?
Neil: Lucario’nun Aura Sphere’ı ve Charizard’ın ateş saldırısı ile bunu başarabiliriz.

Richard: Kopyalama doldu, ışık şu anda yeşil.
Ray: Biraz beklememiz daha iyi olabilir.

Richard hızlıca cihazın kablolarını çıkarırken Ray çantasına koyuyordu. Bu sırada Lucario kapıya arka arkaya Aura Sphere ile saldırırken Charizard’ın Flamethrower saldırısı kapıyı eritmeye büyük yardımcı oluyordu.

Neil: Biraz daha uğraşırsak buradan kurtuluruz.
Lauro: Hadi Charizard, biraz daha!

En sonunda kapı büyük bir patlama sesiyle açıldı. Alarm yeniden çalmaya başladığında Neil, Lucario’yu topuna geri çağırdıktan sonra Charizard’ın sırtına atladı. Lauro’ya “Ne bekliyorsun?” diye seslendikten sonra kendine gelen Lauro da Charizard’ın sırtına atladı. “Kurtar bizi Charizard” diye fısıldadıktan sonra Charizard havalanarak koridorlarda uçmaya başladı.

Resim

Richard: Alarm susana kadar beklemek daha mı iyi?
Ray: Bilmiyorum, masanın altında saklanmamız en iyisi bile olabilir.

Ortalık yatışana kadar masanın altında saklanmaya karar veren ekip için kapının dışında çok iyi şeyler bekliyor gibi görünmüyordu.

Charizard, sırtında iki kişiyle koridorlarda kanat çırparken karşısına çıkan engelleri ateş saldırısıyla püskürtüp kaçırırken tüm dikkatleri üzerine çekebilmişti.

Arfo: Lauro ve Neil kendini kurtarmış gibi görünüyor.
Yugihama: Kesinlikle bir sorun yok.
Arfo: Ray’i ve Richard’ı nasıl kurtaracağız?
Yugihama: Bir süre beklemeye karar vermiş gibiler. Zaten daha sonra rahatlıkla havalandırmalardan kurtulabilirler.
Arfo: Hayır, artık güvenlik önlemleri üç kat daha fazla. Bu şartlar altında yapacakları en ufak harekette fark edilirler. Şu anda herkes Charizard’a odaklanmışken bu kurtulmaları için tek fırsat olabilir.
Yugihama: Ne yazık ki biz onları duyabiliyor olsak da onların dinleme cihazları yok.
Arfo: Bir şey yapmak zorundayız! Ekibimden iki adam kaybedecek lükse sahip değilim!
Yugihama: Bana bırak öyleyse.

Resim

Havada süzülen Garchomp, tünelde hızla ilerliyordu. Üzerindeki ise hiç yabancı biri değildi, Yugihama. Karşılarına çıkan Pokémonlardan çok kolay bir şekilde kurtulabilen Yugihama, Garchomp’a bir deliği işaret ederek “Oradan gireceğiz.” dedi. Ardından havalandırma deliğinden ilerlemeye devam ettiler.

Bir koridora çıkan ikili, hızla Ray’in ve Richard’ın olduğu departmana girdi.

Richard: Yugihama?
Yugihama: Çabuk olun, gidiyoruz.
Ray: Bu şey hepimizi taşıyamaz.
Richard: Sorun değil, bize yardımcı olacak birini tanıyorum.

Richard, Pokéball’ından bir Gogoat çıkardı. Ray ile birlikte hemen sırtına atladıktan sonra Yugihama, “Hazırsanız gidiyoruz.” dedi. Richard, “Hazırız.” dedikten sonra Yugihama’yı takip etmek üzere koridorlarda koşmaya başladılar.

Kenny: Arfo, farkında mısın? Bugün yaşananlar hiç iyi olmadı.
Arfo: Haklısın. Neyse ki bir sorun olmadan çözmek üzereyiz. Lauro ve Neil çıktılar sayılır. Yugihama da diğerlerini kurtarıyor.
Kenny: Sorun olmadan mı? Bu kadar basit düşünüyor olman inanılmaz bir şey.
Arfo: (Başını ekrandan çekerek) Nasıl yani?
Kenny: Ekip binadan çıktığında her şeyin biteceğini mi sanıyorsun yani? Peki ardında bıraktıklarına ne demeli? Artık binadaki herkes ve Mewtwo, onlara karşı bir şeylerin döndüğünden haberdar. Sence bunu unutup rutin düzenlerine geri mi dönecekler? Bunu mutlaka araştıracaklardır ve bugüne kadar olan “gizlilik” politikamızdan eser kalmadı. Bunca karmaşada onlarca ipucu bırakmış olabiliriz binada.
Arfo sessizliğini korudu.
Kenny: Bundan sonra hamlelerimizi hızlandırmalıyız ancak üç kat daha fazla dikkatli olmalıyız.

Resim

Resim

Kullanıcı avatarı
S-neK
Rozet Sahibi 7.Rozet
Rozet Sahibi 7.Rozet
İletişim:

Mesajgönderen S-neK » Pzt Eyl 09, 2013 3:03 am

Güzel bir bölümdü. Ama sana bir öneri Richard J.'in J.sini atmalısın sonuçta hikâyede başka bir Richard yok. ^^
Resim

Everyday, I'm Chapulling !!^_~

Yeni Hikayem - Pokémon - Karanlık Gerçek
Rock'n Roll severler için - Rock'n Roll Diary

“Senaryolar & Hikayeler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir