.
.
.
Ada - Y (FİNAL Yayınlandı) - Pokémon Master Forumları

Ada - Y (FİNAL Yayınlandı)

Pokémon ile ilgili kendi yazdığınız senaryo ve hikayeleriniz
Kullanıcı avatarı
Diva
Pokemon Master
Pokemon Master
İletişim:

Ada - Y (FİNAL Yayınlandı)

Mesajgönderen Diva » Cum Haz 28, 2013 9:38 pm

Resim

28 Haziran 2013 itibariyle Ada - Y başlıyor. Bu senaryo Diva'ya ve Pokemon Master'a aittir.

POKEMON MASTER ADA-Y SENARYO ÇALIŞMASININ KARAKTERLERİ VE TEMSİLİ RESİMLERİ

Neil Fleaner – Temel Pokemon Lucario
Johto Kıtası şampiyonu

Resim

Ted Freegan – Temel Pokemon Pikachu
Kalos Kıtası Şampiyonu

Resim

Simon Castellano – Temel Pokemon Hydregion
Sinnoh Kıtası Şampiyonu

Resim

Billy Went – Temel Pokemon Unown
Hoenn Kıtası Şampiyonu

Resim

Lauro Azcona – Temel Pokemon Snivy
Kanto Kıtası Şampiyonu

Resim

Laura Flynn – Temel Pokemon Honckhrow
Portakal Adaları Şampiyonu

Resim

Chris May – Temel Pokemon Munna
Unova Kıtası Şampiyonu

Resim

Roy Lewis – Temel Pokemon Zoroark
Olympia Kıtası Şampiyonu

Resim

1. BÖLÜM: ŞAMPİYON

Resim

- I -

Güneşin altın ışıkları berrak ve dingin dalgaları kristaller ile süslerken sahile vuran her dalga ölmeden önce kendini dünyanın hiçbir yerinde görülmemiş masmavi kumlara bırakıyordu. Bu mavi kum taneleri öyle göz alıcı ve öyle farklıydı ki görene hayat veriyordu sanki. Mavi kumların ötesinde yemyeşil bir orman uzanıyordu. Ormanın çok ilerisinde, belki ormanın ve bu adanın ortasında kalan ihtişamlı bir tepe yükseliyordu. Tepenin zirvesi görünmeyecek kadar yüksekteydi. Burası öyle güzel bir yerdi ki insanın esen rüzgâra kendini bırakarak bu güzellikleri anlatası geliyordu fakat az sonra olacaklar bu güzel hisleri alıp götürecekti. Bunu pek tabii istemeyiz fakat hikâyenin başlaması bu olaya bağlı…

Patlama olduğunda koyu mavi gözleri ile etrafa bakınan ve kendisinin dahi unuttuğu yıllar bu adada yaşayan kişi bir saniye kadar gözlerini kapattı. İçinden tek bir cümle geçti. “Yine mi?”

Bu adaya çok yakın olan diğer adada büyük bir patlama meydana gelmişti. Böyle bir yerde bu patlamaya sebebiyet verecek tek canlı türü vardı: İnsan…
Adanın ortasından kenarlarına doğru yayılan parçalar sahile yağmur gibi yağmaya başladı. Büyüklü küçüklü alev topları adada şimdiden yangınlar çıkarmıştı. Adada hiç pokemon yaşamaması büyük bir faciayı önlemişti. Diğer adadaki mavi gözlü kişi patlama sonrası çığlık sesleri duymuş ve insanların ölmek için çok doğru bir yer seçtiğini düşünmeye başlamıştı. Bu sırada kendisi adanın ortasındaki tepeden olanları izlemeye çalışıyordu.

Adadaki yangınların aniden sönmesi ve insanların seslerinin kesilmesi mavi gözlü kişiyi hafifçe gülümsetti. Yine aynı şeyler oluyordu. Yıllardır olduğu gibi…

Travis gözlerini açtığında kendini masmavi bir kum cennetinin içinde buldu. Dalgaların rahatlatıcı sesini duyuyordu. Kafasını kaldırdığında karşı adaya geldiğini gördü. Üzerindeki elbiseler yanıklarla doluydu. Tabii vücudu da…

Mavi gözlü kişi Travis’in adaya geldiğini daha sonra fark etti. Çünkü böyle bir şeyin olmasına ihtimal vermemişti. İçten içe “Galiba yaşlanıyorum” dedi. Hızla sahile doğru yaklaştı fakat geç kalmıştı. Travis ormanın derinliklerine dikkatlice baktı. Baktığı gözler kendi gözleri miydi, neler oluyordu, hiçbir fikri yoktu. Yaşamının son anında gördüğü görüntü zihnine kazınmıştı. Ormanın derinliklerinde cenneti görmüştü…

Resim

- II -

Roy, hayallerine çok yakındı. Önünde tek bir basamak kalmıştı. İnanılır gibi değildi fakat o artık bir şampiyon adayıydı. Geçen yıl şanssız bir şekilde ilk turda elenmesinin ardından çok hırslanmış ve yeniden 8 rozet toplayarak Olympia Şehri’ndeki lige katılmıştı. Artık daha güçlü ve daha tecrübeliydi. İlk turda çok zorlandı. Yine aynı kadere mahkûm olacağını bir an düşündü. Fakat kendisini çabuk toparlayıp o turu ve sonraki turları geçmeyi başardı. 15 yaşında şampiyon adayı olmak herkesin takdir ettiği bir başarıydı fakat onun hedefi şampiyon olmaktı. Son maça da bu kararlılıkla çıkıyordu.

Stadyumdaki binlerce kişinin tezahüratı ve gördüğü manzara, kararlı duruş barajında çatlaklar oluşmasına yol açmıştı. Kalbi göğsüne sığmaz oldu bir anda. Kırmızı şapkasını önüne doğru çekti ve bir süre gözlerini kapatıp kendi kendine sakin olması yönünde telkin verdi.

Olympia Stadyumu, bu yılın son ve en büyük karşılaşması için tıklım tıklım dolmuştu. Stadyum öyle göz alıcıydı ki oraya çıkan her eğitmen kendini rüyada zannedebilirdi. Roy’un tek düşüncesi bu rüyanın kâbusa dönüşmemesiydi. Kırmızı köşedeki yerine geldi ve beklemeye başladı. Rakibi geçen yılın da finalisti olan Benmar Şehri’nden Patricia idi. Uzun ve düz siyah saçları yüzünün yarısını örtüyordu. Siyah elbisesi ona gotik bir hava verirken elbisesinin kol kısımlarındaki alev desenleri onun ateş pokemonları ustası olduğunu kanıtlar nitelikteydi. Tabii bu maçta farklı türler kullanacaktı ama Roy, kesinlikle ateş türü de kullanacağına emindi.

Patricia yeşil köşede yerini alınca platformlar yükselmeye başladı. Roy bir an şaşırdı fakat bu acemiliğini gizlemeye çalışırcasına rakibine karşı sağlam bir duruş sergiledi. Platformlar durduktan sonra stadyumda buzlarla kaplı dev bir alan açıldı. Dijital tabelada isimleri göründükten sonra hakem başlama işaretini verdi. Kurallar gereği ilk pokemonu Roy seçecekti. Roy beyaz montunun cebinden ilk topunu çıkardı. İyi bir başlangıç yapmak için en çok güvendiği pokemonlardan birini sahaya sürdü.

Roy: Git Lapras!!
Spiker buz sahası için Roy’un çok iyi bir seçim yaptığından bahsederken Patricia saçlarını savurarak saçına takılı 6 poke topundan birini çekip fırlattı. Patricia’nın ilk tercihi Flygon olmuştu.
Roy’un içinde bir sevinç patlaması yaşandı. Flygon buz tipine karşı zayıftı ve bu çok iyi bir haberdi. Tabii bu sevincini rakibine yansıtmamaya çalıştı. Büyük final maçı böylece başlamış oldu.

Resim

- III -

Final maçını izleyen binlerce kişi içinde siyah güneş gözlüğü ve kahverengi şapkasıyla sarışın bir adam vardı. Adam hiçbir tepki vermeden maçı izliyordu. Patricia’yı geçen yıl yine aynı yerde oturup izlemişti. Bu yıl Roy’u izlemek istiyordu. İçten içe de onun kazanmasını istiyordu. Çocuğun gözlerindeki coşku ve isteği görmüştü. Evet, o kadar uzaktan bunu görmüştü…

Roy: Lapras, buz ışını.(Ice Beam)
Patricia: Flygon yüksel!!

Spiker: Lapras’ın saldırısı bir buz tepeciğini büyütmekten öte gidemedi sayın seyirciler. Flygon şimdi sahanın üzerinde uçuyor. Şu kanatlara bakın!!!

Patricia: Flygon, Dragon pençesi. (Dragon Claw)
Roy: Olamaz… Lapras kayarak kurtul!!

Spiker: İnanılmaz bir hamle sayın seyirciler, Lapras buz üzerinde kayarak Flygon’un buzlara çakılmasını sağladı.

Roy: Şimdi, işini bitir Lapras, buz ışını!! (Ice Beam)

Lapras’ın buz ışını Flygon’un sağ kanadına isabet etti ve Flygon bu darbe ile yere yapışıp kaldı. Patricia platformun parmaklıklarına sarılarak bu durumdan kurtulmanın çaresini aradı. O da belli etmemeye çalışıyordu fakat geçen yıl finalde kaybetmenin korkusu onu sarmıştı. Tekrar olmaması için elinden geleni yapmalıydı. Ailesi için…

Roy: Lapras, hidro pompa (Hydro Pump) ile bitir işini!!
Patricia: Hayır, Flygon!!!
Flygon, Patricia’nın endişeli yüzüne bakarak son bir kez kaçmayı denedi fakat başarısız oldu. Aldığı darbe ile savaş dışı kaldı.

Resim

- IV -

Patricia kötü başlangıçtan sonra biraz toparlandı ve ikinci tercihi Manectric ile Lapras ve arkasından Lunatone’u alt etmeyi başardı. Şimdi endişelenme sırası Roy’da idi. Saha değişimi anonsu geldikten sonra ortaya çıkan Growlithe’ler sahayı alev saldırıları ile eriterek bir havuza dönüştürdüler. Artık meydan su pokemonlarına kalmıştı. Patricia Manectric’i geri çağırdı ve Dewgong’u seçti. Roy suda en çok güvendiği pokemonunu sürdü. Kingdra…

Spiker: Bu iki su ustasının savaşını bakalım kim kazanacak? (Seyirciler heyecanla tezahürat ederler)
Hakemin başlama işaret ile Patricia atıldı. “Dewgong, Şafak Işını!!!” (Aurora Beam)
Roy: Kingdra suya gir… Şimdi girdabı kullan…(Whirlpool)

Spiker: Yine çok iyi bir hareket izledik. Dewgong şu an girdaba kapılmış bir şekilde dönüp duruyor. Patricia’nın bir şeyler yapması gerek.

Patricia: Lanet olsun!! Dewgong Su Kuyruğu (Aqua Tail)

Dewgong’un bu saldırıyı yapması ile girdaba karşılık bir dalga oluştu ve havuzda müthiş bir patlama oluştu. Havuzdaki su bir süre yukarıya doğru taşındı ve büyük dalgalar halinde tekrar havuza indi. İki pokemon da havada savruldu. Seyirciler kendinden geçti. Spiker diyecek söz bulamadığını söylerken Roy atıldı. “Kingda havuza doğru Dragon Vuruşu yap” (Dragon Pulse). Kingdra söyleneni yaptıktan sonra yörüngesini buldu ve hasar almadan yeniden havuza inmeyi başardı. Dewgong savrularak Roy’un üzerine doğru geldi. Platformun demir parmaklıklarına çarparak havuza düştü. Patricia kilitlenip kaldı sanki. Hiçbir şey diyemedi.

Roy: Kingdra, Flaş Topu (Flash Cannon)
Patricia: Hayır!!

Dewgong aldığı darbe ile Roy’un platformuna yapışıp kaldı. Bu turda zafer Roy’undu.

Resim

- V -

Seyirciler durmaksızın iki taraf için de tezahürat ederken aralarındaki bir kişi sessiz sedasız maçı izliyordu. Hiçbir tepki vermeyen bu ilginç adam için önemli olan bir an önce kazananın ortaya çıkmasıydı.

İlerleyen turlarda su sahası yine ateş pokemonlar sayesinde buharlaştırıldı. Kaya ve yer türü pokemonlar alanı toprak ve kaya ile doldurdu.
Roy’un elinde hiç kullanmadığı bir pokemon ve daha önce kullandığı Kingdra kalmıştı. Patricia’nın ise daha önce kullandığı Manectric ve hiç kullanmadığı bir pokemonu kalmıştı. Yani durum eşit sayılabilirdi.

Patricia Manectric’i sahaya sürerek kozu en sona saklamayı seçti. Roy, Patricia’nın hala ateş pokemonu kullanmadığını unutmamıştı. Son pokemonu büyük ihtimal ateş türü olacaktı. Kingdra, o pokemon için iyi bir silah olabilirdi. O nedenle son pokemonunu sahaya sürmeyi seçti. Roy’un en güvendiği pokemondu bu.

Roy: Git Kingdra!!!

Patricia, bu seçimi şaşkınlık içerisinde karşıladı. Artık şampiyonluğa ulaşması an meselesiydi. Seyirciler dahi suskunluğa gömülerek bu tercihe anlam vermeye çalıştılar. Maç başından bu yana tepkisiz olan gizemli kişi dahi Roy’un yaptığı hamleyi şaşkınlıkla karşıladı.

Patricia: İşin bitti ufaklık… Buraya kadar çok iyi direndin ama bu hatan şampiyonluğa mal olacak.
Roy: Kimsenin göremeyeceği şekilde hafif gülümsedi ve konuşmadı. (Bu gülümsemeyi sadece gizemli kişi fark edebildi)

Spiker: Sayın seyirciler bakalım bu maçın galibi kim olacak. Artık son dönemece girmek üzereyiz.

Patricia: Manectric, Vahşi Şarj!! (Wild Charge)
Roy: Kingdra Korunma (Protect)
Spiker: Kingdra’nın hızına bakın sayın seyirciler. Gerçekten müthiş…
Patricia: Manectric tekrar!!
Roy: Kingdra Korunma… Şimdi de Sahte Gözyaşları (Fake Tears)
Spiker: Roy’dan müthiş bir strateji. Sahte Gözyaşı rakibin özel savunmasını azaltan etkiye sahip. Ayrıca Manectric yorulmaya başladı.
Patricia: Demek oyun oynamak istiyorsun ha? Manectric Yıldırım Dalgası (Thunder Wave)
Spiker: Kingdra şoktan etkilendi sayın seyirciler. Hareketsiz bir şekilde bekliyor.
Patricia: İşini bitir Manectric. Buz Dişi (Ice Fang)
Spiker: Manectric tüm gücü ile Kingdra’nın üstüne atıldı… Fakat… Fakat o da ne?
Patricia: ??? Seyirciler:???
Spiker: Kingdra etkilenmemiş gibi görünüyor. Hey neler oluyor?

Roy’un Kingdra’sı aldığı darbe sonrası şekil değiştirdi ve herkesin şaşkın bakışları arasında Zoroark’a dönüştü. Roy, şapkasının altından gülümsedi ve “Zoroark, işini bitir” dedi. Rakibin savunmasını düşüren Zoroark güçlü bir Gece Büyüsü (Night Daze) kullanarak Manectric’i savaş dışı bıraktı.

Spiker: Roy’dan inanılmaz bir oyun. Zoroark’ın illüzyon yeteneğini kullanarak yalnız rakibi değil hepinizi kandırmayı başardı. Artık Patricia’nın tek bir pokemonu kaldı.

Patricia bu hamle karşısında içten içe korkuya kapılmıştı. Roy’u ciddiye almamıştı fakat bu çocuk hiç de beklemediği bir direniş göstermekteydi.

Roy: (“Artık ateş pokemonu sürme vakti geldi Patricia”)
Patricia: (“Bu son şansım… Yine aynı şey olmayacak. Sana güveniyorum”) “Git Crobat!!
Roy: Crobat mi? Olamaz… Ateş pokemonu kullanması gerekiyordu
Patricia: Bu savaşta ateş türünü kullanmamı beklediğini biliyordum çocuk. Crobat, hızını göster bana hadi!!
Spiker: Patricia’nın son kozu Crobat sayın seyirciler. Crobat müthiş hızlı… Bakalım Roy’un illüzyon ustası neler yapacak.
Roy: Zoroark, Karanlık Vuruş (Dark Pulse)!!
Patricia: Kurtul Crobat, Huysuz Bakış (Mean Look)
Spiker: Artık Zoroark savaş alanını terk edemez sayın seyirciler…
Roy: Zoroark, Gece Büyüsü (Night Daze)
Patricia: Crobat, Zehir Şoku (Venoshock)
Spiker: İki saldırı havada çarpıştı ve müthiş bir patlama yaşandı sayın seyirciler. İki pokemon da etkilenmişe benziyor.
Patricia: Crobat, Büyük Darbe (Giga Impact)
Zoroark aldığı darbe ile yerde sürüklendi ve bir daha kalkamadı.
Hakem: Zoroark savaşa devam edemez. Kazanan Crobat!!
Roy: (“Son şansım Kingdra”)
Spiker: Roy, Kingdra’yı sahaya sürüyor bir kez daha. Bu sefer gerçek Kingdra sanırım bu. (gülüyor)
Patricia: Bu sefer kaybetmeyeceğim, Crobat saldır, Cesur Kuş (Brave Bird)
Roy: Kingdra Dragon Vuruşu (Dragon Pulse)

Spiker: Sayın seyirciler inanılmaz bir olay bu. Crobat, Cesur kuş saldırısı ile Kingdra’nın ejder vuruşunu delerek ilerliyor. İkisi de var gücüyle savaşıyor. İnanılmaz bir patlama!!!!

Kingdra ve Crobat ayrı köşelere fırladılar. Crobat savaşa başladığından beri ilk kez yerdeydi. İki pokemon da zorlanarak ayağa kalktılar.

Roy: Kingdra pes etme… Patricia: Hadi Crobat, dayan… Büyük Darbe (Giga Impact) ile bitir bu işi.
Crobat tekrar havalandı ve saldırıya başladı.
Roy: Kingdra Buz ışını (Ice Beam), dondur onu!!!
Spiker: Crobat havada asılı kaldı sayın seyirciler. Donmuş durumda…
Patricia: Hayırrr!!!
Roy: Kingdra, son vuruş, Dragon Vuruşu (Dragon Pulse)

Havada donan Crobat bu darbe ile havada savruldu ve yeşil platforma çarparak yere çakıldı. Herkes nefesini tutmuş Crobat’i izliyordu.

Patricia: Hadi Crobat, yapabilirsin, lütfen!!
Spiker: Crobat kalkıyor mu? Devam edebilecek mi bakalım?

Crobat kanatları üzerinde doğruldu ve Patricia’nın yüzündeki gülücükler bir saniyelik bir ömürle son buldu. Crobat tekrar yere yığıldı ve bu sefer kalkamadı.

Hakem: Crobat savaş dışı. Kazanan Roy!!!

Çok kısa bir süre sessizlik oldu. Spikerin sessizliği bozan “Şampiyon Roy!!!” haykırışı ile tüm stadyum tezahürata başladı. Roy hiçbir tepki veremedi. Öylece platformun üzerinde kaldı. Patricia dizleri üzerinde çöküp ağlamaya başladı. Bir kez daha finalde yenilmişti.

Resim

- VI -

“En son hatırladığım bu” dedi Roy konuşmasını bitirdiğinde. Çevresindekiler hemen hemen kendilerininkine benzeyen bu hikayeyi can kulağı ile dinlemişlerdi. Penceresi olmayan dört duvarın içinde kendisi ve yedi kişi daha vardı.

Roy: Peki, burası neresi? Nasıl geldiğimi hatırlamıyorum. Ya da kimin getirdiğini?

Aralarında sarışın ve dik saçlı olan konuştu. “Herkes aynı soruları soruyor şu an.”
Roy, bu insanlara baktı ve “Peki, siz kimsiniz?” dedi. Odadakiler bir kişi hariç ona dönüp kendilerini tanıştırdılar.

“Benim adım Neil… Neil Fleaner. Johto Şampiyonu oldum.”

“Ben de Mr. Castellano. Böyle hitap etmen yeterli olacaktır. Sinnoh Şampiyonu oldum.”

“Merhaba, ben Ted. Kalos Şampiyonu oldum. Zor ama iyi bir maçtı.”

Roy: Kalos’u hiç duymadım.
Ted: Orada yaşayanlar biliyor ama… Neyse sadece şakaydı.

"Ben Chris... Unova Şampiyonu."

“Ben Laura Flynn. Portakal Adaları şampiyonu…”
“Sen de ona şampiyonluk mu diyorsun küçük kız…”
Laura: Kapa çeneni. Sen benim yaşımdayken ancak hayalini kuruyordun şampiyonluğun.
Ted: Kız haklı haha…
“Hmm… Ben Billy. Hoenn Şampiyonu.”

Odanın diğer tarafında sessizce oturan kişi dışında herkes kendini tanıtmıştı. Diğerleri ona dönüp kendisini tanıştırmasını beklediler. Sessizliği bozan Roy oldu.

Roy: Peki, siz kimsiniz?

Odadaki hafif karanlıktan yüzü belli olmayan kişi “Bu sorudan daha önemli bir soru var? Neden buradayız?”
Billy: Onu herkes merak ediyor zaten ama insanlara kendini tanıtman gerekir.

Karanlıkta oturan kişi ayaklandı ve diğerlerine doğru yürüdü. Yüzünün yarısını kaplayan siyah bir maske vardı.

“Lauro Azcona. Kanto Şampiyonu…”
Billy: İşte böyle “karanlık surat”.
Ted: Bu iyiydi dostum. (Billy’nin omzuna dokundu fakat Billy’nin homurdanarak kendine bakması ile elini çekti)
Azcona: Hala fark etmediniz mi?
Laura: Neyi?
Azcona: Hepimiz yaşadığımız kıtaların şampiyonu olduk ve şimdi buradayız. Biri kıtaların şampiyonlarını bir araya topluyor.
Ted: Ama kim?

Ted’in sorusuna cevap veren ayakkabı sesleri oldu. Uzunca bir koridordan kendilerine doğru yaklaşan birinin ayak sesleriydi bunlar…

*1.Bölümün Sonu*

2.bölüm: Sektör X - Sektör Y 5 Temmuz'da yayınlanacaktır...
Resim

FC: 1822 - 3800 - 3502

Kullanıcı avatarı
Pokemon Trainer
Rozet Sahibi 7.Rozet
Rozet Sahibi 7.Rozet
İletişim:

Re: Ada - Y

Mesajgönderen Pokemon Trainer » Cum Haz 28, 2013 10:14 pm

Ben Hoenn şampiyonu olaydım...

Kullanıcı avatarı
S-neK
Rozet Sahibi 7.Rozet
Rozet Sahibi 7.Rozet
İletişim:

Mesajgönderen S-neK » Cum Haz 28, 2013 11:07 pm

Mr. Castellano dan sadece bir cümle. :D

Laura ile ted iyi arkadaş olacak sanırım.
Lauro da biraz uyuz bir karakter gibi.

Pokemon Trainer yazdı:Ben Hoenn şampiyonu olaydım...

Johto neyine yetmiyor ? :D
Resim

Everyday, I'm Chapulling !!^_~

Yeni Hikayem - Pokémon - Karanlık Gerçek
Rock'n Roll severler için - Rock'n Roll Diary

Kullanıcı avatarı
Pokemon Trainer
Rozet Sahibi 7.Rozet
Rozet Sahibi 7.Rozet
İletişim:

Mesajgönderen Pokemon Trainer » Cum Haz 28, 2013 11:24 pm

S-neK yazdı:
Pokemon Trainer yazdı:Ben Hoenn şampiyonu olaydım...

Johto neyine yetmiyor ? :D

Hoenn'ciyiz..

Kullanıcı avatarı
S-neK
Rozet Sahibi 7.Rozet
Rozet Sahibi 7.Rozet
İletişim:

Mesajgönderen S-neK » Cum Haz 28, 2013 11:34 pm

Ya bir de karakterlerin resimleri olabilir mi ?
Ya da karakterleri biraz betimleyebilirsen daha iyi olur. ;)
Resim

Kullanıcı avatarı
Metafeller
Yeni Eğitmen
Yeni Eğitmen
İletişim:

Mesajgönderen Metafeller » Cmt Haz 29, 2013 7:40 am

Anlatım konusunda eleştirilecek bir şey söyleyemem. Akıcı, bir o kadar da ilgi çekici olmuş. Eğer bütün bölümler böyle olacaksa, "uzun bölüm" normu altında bir şeyden şikayetçi olacağımı söyleyemem. Yalnız kafama takılan tek bir nokta var. Türkçeleştirilmiş saldırılar kullanılması yerinde bir hareket olmuş. Bilakis yabancı sözcüğün Türkçeleştirilmesine pek anlam yükleyemedim; Dragon pençesi.

İlk bölüm, karakterlere ilk göz aşinalığı yaptığımız bir bölüm oldu. Devam edecek olan bölümlerde yavaş yavaş karakterleri ve karakteristik özelliklerini tanımaya başlayacağız diye düşünüyorum.

Belki daha önce sözü geçmiş olsa da, yine sormakta fayda var diye düşünüyorum, toplamda kaç bölüm devam edeceği belli mi?
4012 - 7971 - 2132
Resim

Kullanıcı avatarı
Diva
Pokemon Master
Pokemon Master
İletişim:

Mesajgönderen Diva » Cmt Haz 29, 2013 9:12 pm

Öncelikle okuyan ve takip edecek herkese toptan teşekkürlerimi sunayım...

@Pokemon Trainer, o kadar uzun bölümü okuyup da "ben Hoenn şampiyonu olsaydım" yorumunu mu çıkarabildin sadece. Herkese istediği kıtayı sorsaydım tartışma olabilirdi o nedenle bu kısımları kendim tayin etmeyi seçtim.

@S-Nek, karakterleri sizin yazdığınız özelliklere göre belirlemeye çalıştım. Tabii daha karakterleri tanımıyoruz bile. Betimleme işini gelecek bölümlere saklamak istedim çünkü bu bölümde anlatılması gereken çok şey vardı ve bölümün daha da uzamasını istemedim. Gelecek bölümlerde her karakter için bir bölüm olacaktır.

@Metafeller zaten karakterlerle ilgili cevabı sen vermişsin. Henüz sadece giriş yapıldı. Şu an için 15 bölüm olarak tasarlandı. Belki eklemem gereken bir şeyler olursa 16 bölüm olur.
Resim

FC: 1822 - 3800 - 3502

Kullanıcı avatarı
Pokemon Trainer
Rozet Sahibi 7.Rozet
Rozet Sahibi 7.Rozet
İletişim:

Mesajgönderen Pokemon Trainer » Pzr Haz 30, 2013 2:56 pm

Diva yazdı:[b]Öncelikle okuyan ve takip edecek herkese toptan teşekkürlerimi sunayım...

@Pokemon Trainer, o kadar uzun bölümü okuyup da "ben Hoenn şampiyonu olsaydım" yorumunu mu çıkarabildin sadece. Herkese istediği kıtayı sorsaydım tartışma olabilirdi o nedenle bu kısımları kendim tayin etmeyi seçtim.

Ben onu şaka amaçlı söylemiştim....

Kullanıcı avatarı
Tomoyo
Rozet Sahibi 1.Rozet
Rozet Sahibi 1.Rozet
İletişim:

Mesajgönderen Tomoyo » Pzr Haz 30, 2013 11:35 pm

guzel baslamissin devamini bekliyorum.

ted billyye iyi cevap vermis.

Resim

Kullanıcı avatarı
S-neK
Rozet Sahibi 7.Rozet
Rozet Sahibi 7.Rozet
İletişim:

Mesajgönderen S-neK » Pzt Tem 01, 2013 11:45 am

Tomoyo yazdı:guzel baslamissin devamini bekliyorum.

ted billyye iyi cevap vermis.

Beyler aramızda para topluyoruz:

Tomoyo için Türkçe Q klavye alacağız.
Resim

“Senaryolar & Hikayeler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir